PAS Facebook PAS Twiter
Polski Alarm Smogowy PAS 18.01.2018

Zasiarczony węgiel będzie dalej truł Polaków – Ministerstwo Energii proponuje nowe normy węgla dla gospodarstw domowych

Przedstawiony przez Ministerstwo Energii projekt rozporządzenia w sprawie norm jakości węgla dopuszcza do sprzedaży dla gospodarstw domowych węgiel o wysokiej zawartości siarki. Ministerstwo Energii usunęło z rozporządzenia wszelkie wymogi w zakresie zanieczyszczenia węgla siarką. Takie zmiany postulowała Polska Grupa Górnicza oraz Tauron Wydobycie S.A. W dniu dzisiejszym projektem ma zająć...

ŁÓDŹ 23
KRAKÓW 62
RYBNIK 53
WARSZAWA 33
WROCŁAW 17
ZAKOPANE 25

PAS 29.11.2017

Zagłębie 2027 - Region bez SMOGu

Możecie sobie wyobrazić zimę 2027 roku z czystym powietrzem? Brak alarmów smogowch. Brak przekroczeń stężeń szkodliwego pyłu zawieszonego PM10. A wręcz to, że ten profil na FB po prostu znika, a my jego redaktorzy zajmujemy się w końcu sobą i własnymi rodzinami.

PAS 28.11.2017

Druga edycja kampani społecznej #ZaglebieBezSmogu

Przedstawiciele Zagłębiowskiego Alarmu Smogowego: Aleksandra Rozner, Krzysztof Olszak i Rafał Psik podpisali w Krakowie w siedzibie Krakowskiego Alarmu Smogowego umowę na realizację drugiej już edycji kampanii społecznej #ZagłebieBezSmogu.  

PAS 28.11.2017

Zlikwidujcie miejskie kopciuchy w Warszawie – apel aktywistów antysmogowych

Miasto Warszawa jest właścicielem co najmniej 1700 kopciuchów. Aktywiści antysmogowi z Warszawy Bez Smogu i Warszawskiego Alarmu Smogowego apelują do miasta – jeśli walczycie ze smogiem, zacznijcie walkę od swojego podwórka. Na takie działania potrzebne są pieniądze, których w budżecie na razie nie ma. Uchwalenie budżetu miasta już 15 grudnia.

PAS 27.11.2017

Global Clean Air Summit w Krakowie – walka ze smogiem nie tylko w Polsce

Global Clean Air Summit - największe w tej części Europy forum wymiany doświadczeń, myśli i praktyk związanych z walką z zanieczyszczeniem powietrza. W konferencji wzięli udział eksperci ONZ, Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju, Polskiego Alarmu Smogowego i europejskich uczelni.