PAS Facebook PAS Twiter
PAS 18.04.2018

Wydatki miast zagłebiowskich na ograniczanie smogu to zaledwie promile ich budżetów.

Przyglądając sie wymogom Uchwały Antysmogowej oraz Programowi Ochrony Powietrza dla województwa Śląskiego, stwierdzamy że obecne antysmogowe działania w regionie nie pozwalają na osiągniecie założonych przez te dokumenty celów. Pozbycie sie smogu do roku 2027 przy obecnych nakładach finansowych jest całkowicie nierealne.Dlatego zwracamy sie do zagłebiowskich Prezydentów,...

ŁÓDŹ 18
KRAKÓW 41
RYBNIK 53
WARSZAWA 21
WROCŁAW 17
ZAKOPANE 25

PAS 26.03.2018

Poznaj wynik debaty oksfordzkiej o czyste powietrze!

23 marca br. w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbył się finał Debat Oksfordzkich organizowanych w ramach Katowickiej Ligi Antysmogowej. Do ścisłego finału dotarły dwie najwytrwalsze drużyny: IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Polski Alarm Smogowy PAS 08.03.2018

Polski Alarm Smogowy zbadał jakość węgla w składach. „Klient wydając 1000 złotych otrzymywał towar wart 800”

Polski Alarm Smogowy przeprowadził badania jakości węgla dostępnego w składach opałowych. Faktyczną jakość węgla porównano między innymi z deklaracjami sprzedawców i producentów. - Było dużo węgla dobrej jakości, ale były też miały, które nie spełniały kryteriów uchwał antysmogowych. A zdarzało się i tak, że klient wydając 1000 złotych, otrzymywał towar wart 800, ponieważ węgiel był tak...

PAS 01.03.2018

Koksowniki - jak bardzo dymią?

Wspólnie z Dziennikiem Zachodnim sprawdziliśmy emisje pyłu zawieszonego PM10 z koksowników ustawionych w Dabrowie Górniczej i Czeladzi. Wyniki były zaskakujące.

PAS 22.02.2018

III Konferencja Zagłębiowski Okrągły Stół dla Czystego Powietrza

Zapraszamy do wysłuchania wystąpień prelegentów oraz „Prezydenckiego Panelu” w III Konferencji: Zagłębiowski Okrągły Stół dla Czystego Powietrza. Konferencja odbędzie się w dniu 21 marca 2018 roku w Kopalni Kultury w Czeladzi ul. Stanisława Trznadla 1, w godzinach 9:00 - 14:00.

Polski Alarm Smogowy PAS 22.02.2018

Polska skazana za jakość powietrza. Rząd musi się zabrać do pracy.

Trybunał Sprawiedliwości UE skazał Polskę za naruszenie unijnych przepisów dotyczących czystego powietrza. Kara może wynieść kilkaset milionów złotych rocznie. Wyrok nie oznacza, że będziemy musieli sięgnąć do kieszeni, by wpłacić pieniądze do unijnej kasy. Grzywna została bowiem orzeczona w „zawieszeniu” i pieniądze możemy wydać na szybką poprawę sytuacji.

PAS 20.02.2018

Konferencja SMOG STOP w Sosnowcu

Konferencję SMOG STOP zorganizowała Wyższa Szkoła Humanitas wspólnie z miastem Sosnowiec. Zagłębiowski Aalrm Smogowy był partnerem tej konferencji.