Dopłaty do kotłów – kto skorzysta, kto poczeka? PAS publikuje listę gmin

Polski Alarm Smogowy opublikował listę 490 gmin, które nie zgłosiły się do Programu Czyste Powietrze – dopłacającego do wymiany kotłów na węgiel i drewno. To jedna piąta spośród 2477 gmin w Polsce. Najchętniej walczą ze smogiem gminy z województw małopolskiego i świętokrzyskiego, gdzie wszystkie zgłosiły uczestnictwo w programie.

Cieszymy się z tak masowego udziału gmin w dystrybucji środków na wymianę kotłów i pieców – powiedział Andrzej Guła, lider Polskiego Alarmu Smogowego – dziwi jednak wciąż duża liczba gmin, które postanowiły w programie nie uczestniczyć, mimo, że mogą otrzymać na ten cel 30 tys. zł. rocznie. Na zapisy pozostało jeszcze kilka dni (do 15 września 2021 r.). Mam nadzieję, że pozostałe gminy dołączą do programu, co pomoże mieszkańcom tych społeczności skorzystać z dopłat.

Poniżej prezentujemy listę gmin (format EXCEL), które jeszcze nie dołączyły do PCZP (stan na 9 września 2021 r.). Na liście nie zostały umieszczone gminy, które w ostatnim czasie zgłosiły chęć podpisania porozumienia. Dane pochodzą z NFOŚiGW.

Plik do pobrania TUTAJ

Poprzedni artykułRząd porzuca ustawę poprawiającą powietrze w miastach – Polskę czeka niekontrolowany napływ starych diesli
Następny artykułPorażka w wymianie kopciuchów w Warszawie – alarmują aktywiści Warszawy Bez Smogu