sierpień 2020

1. Województwo świętokrzyskie przyjęło uchwałę antysmogową.

2. Radni mazowieckiej Podkowy Leśnej zdecydowaną większością głosów poparli obywatelskie projekty dwóch uchwał antysmogowych.

3. Przed drugą turą wyborów prezydenckich Polski Alarm Smogowy wysłał do kandydatów szereg pytań dotyczących ich planów związanych z czystym powietrzem.

4. W Małopolsce odbyły się konsultacje nowego programu ochrony powietrza. Dokument określi to, jak w najbliższych latach będzie wyglądać walka ze smogiem w województwie.

5. Eksperci Europejskiego Centrum Czystego Powietrza policzyli, jak wiele osób może uratować wdrożenie Programu ochrony powietrza dla Małopolski w różnych wariantach.

6. Wydawany przez Krakowski Alarm Smogowy portal SmogLab.pl od początku roku do lipca zarejestrował ponad milion odsłon.

Masz problem z odczytaniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce.
Polski Alarm Smogowynewsletter
SIERPIEŃ 2020
Województwo świętokrzyskie przyjęło uchwałę antysmogową.
To kolejny region w Polsce, który wprowadza antysmogowe przepisy. W najbliższych latach mieszkańcy województwa nie będą mogli używać mułów i flotokoncentratów węglowych, węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 milimetrów oraz zbyt wilgotnej biomasy. Docelowo dokument zakłada zakaz stosowania paliw stałych w budynkach, w których istnieje możliwość przyłączenia do sieci gazowej lub ciepłowniczej.

Więcej w serwisie SmogLab.pl: https://smoglab.pl/swietokrzyskie-chce-walczyc-o-czyste-powietrze-przyjeto-ambitna-uchwale-antysmogowa/

Radni mazowieckiej Podkowy Leśnej zdecydowaną większością głosów poparli obywatelskie projekty dwóch uchwał antysmogowych.

Pierwszy określa dozwolone paliwa. Zgodnie z nim legalne byłoby ogrzewanie budynków tylko z wykorzystaniem gazu ziemnego oraz drewna prasowanego w formie pelletu, wyłącznie w kotłach spełniających unijne wymagania ekoprojektu. Drugi zakłada możliwość wprowadzania 12-godzinnego zakazu palenia w kominkach gdy nastąpi pogorszenie
jakości powietrza. Uchwały mają charakter intencyjny. By przepisy zaczęły obowiązywać musi je wprowadzić sejmik wojewódzki.Więcej w serwisie SmogLab.pl: https://smoglab.pl/podkowa-lesna-za-zakazem-palenia-w-kominkach-gdy-jakosc-powietrza-sie-pogorszy/
Przed drugą turą wyborów prezydenckich Polski Alarm Smogowy wysłał do kandydatów szereg pytań dotyczących ich planów związanych z czystym powietrzem.
Odpowiedzi, które przesłali Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski można przeczytać na stronie SmogLab.pl: https://smoglab.pl/pas-pyta-kandydatow-na-prezydenta-o-jakosc-powietrza-mamy-odpowiedzi/
W Małopolsce odbyły się konsultacje nowego programu ochrony powietrza. Dokument określi to, jak w najbliższych latach będzie wyglądać walka ze smogiem w województwie.
Alarmy Smogowe zebrały ponad 4000 podpisów pod petycją o to, by program ochrony powietrza miał kształt gwarantujący realną zmianę.

Więcej: https://smoglab.pl/kas-4000-osob-oczekuje-ze-wladze-wojewodztwa-zadbaja-o-ich-
zdrowie/

Eksperci Europejskiego Centrum Czystego Powietrza policzyli, jak wiele osób może uratować wdrożenie Programu ochrony powietrza dla Małopolski w różnych wariantach.
Scenariusz, w którym uchwała antysmogowa dla województwa małopolskiego zostaje wdrożona w 100%, to aż 1452 przedwczesne zgony rocznie mniej.

Więcej w serwisie SmogLab.pl: https://smoglab.pl/wdrozenie-uchwaly-antysmogowej-dla-
malopolski-to-1452-przedwczesne-zgony-rocznie-mniej-raport/

Wydawany przez Krakowski Alarm Smogowy portal SmogLab od początku roku do lipca zarejestrował ponad milion odsłoń.
Serwis dostarcza wiadomości o jakości powietrza oraz szeroko rozumianej ekologii. Jest dostępny pod adresem https://smoglab.pl

SmogLab założyliśmy go w 2016 roku, kiedy o smogu mówiło się tylko Krakowie. Naszą pierwszą misją było więc to, by edukować o tym gigantycznym problemie naszego środowiska. Dziś to jeden z najważniejszych polskich serwisów poświęconych tej tematyce. Serwis częściowo utrzymuje się z wpłat od czytelników.
Można go wesprzeć tutaj: https://smoglab.pl/wesprzyj-smoglab/

Polski Alarm Smogowy
polskialarmsmogowy@gmail.com
kom: 731 764 909
Newsletter został wysłany przez Krakowski Alarm Smogowy z siedzibą przy ul. Felicjanek 10/6, 30-104 Kraków KRS 0000491120. Otrzymałeś(aś) go, gdyż jesteś zapisany(a) na newsletter Polskiego Alarmu Smogowego, wysyłany do osób zainteresowanych walką o czyste powietrze w Polsce. Jeśli ta tematyka jest Ci bliska, nie musisz nic robić. Gwarantujemy, że Twoje dane nie zostaną nikomu udostępnione. Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli natomiast nie chcesz otrzymywać takich informacji kliknij tutaj aby się wypisać.

Poprzedni artykułSzukamy pracownika/pracowniczki w województwie mazowieckim
Następny artykułPAS protestuje przeciwko osłabieniu Programu Ochrony Powietrza