Trwają szkolenia edukacyjne dla nauczycieli.

Trwa cykl szkoleń prowadzonych przez naszych aktywistów dla nauczycieli zagłebiowskich szkół podstawowych i średnich. Szkolenia zorganizowane są w ramach kampanii społecznej #ZagłebieBezSmogu. Szkolenia odbyły sie juz w Będzinie, Sosnowcu i Czeladzi.

Szkolenie dostarczy niezbędną wiedzę i umiejętności w tematyce SMOGU (przyczyny, skutki, środki zaradcze, rozwiązania) oraz narzędzia edukacyjne. Uczestnicy szkolenia otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych oraz dostęp do scenariuszy edukacyjnych z kartami pracy (dla poszczególnych grup wiekowych).

PROGRAM (ok. 1,5 godziny):
Część 1. SMOG – Fakty i mity
Czym jest niska emisja? Szkodliwość zdrowotna smogu, informacje dotyczące zanieczyszczeń powietrza i ich źródeł, porównanie sytuacji w skali regionalnej i krajowej, jakość powietrza w regionie.
Część 2. EDUKACJA
Prezentacja i omówienie scenariuszy lekcyjnych dla różnych poziomów edukacyjnych w tematyce smogu i jakości powietrza.

Szkolenie jest bezpłatne i organizowane jest w ramach kampanii społecznej #ZagłebieBezSmogu. Zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu tylko i wyłącznie poprzez dyrekcje placówek oświatowych. Uczestnicy szkolenia uzyskają certyfikat poświadczający udział w szkoleniu. 

Przed nami szkolenia w Dabrowie Górniczej i dla nauczycieli ze szkół podległych Powiatowi Będzińskiemu.

Poprzedni artykułMarzec 2019
Następny artykułRakotwórczy benzo(a)piren w natarciu, broń informacyjna w odstawce – doniesienia z frontu zagłębiowskiej „wojny” ze smogiem.