Andrzej Guła, lider PAS, nominowany do nagrody Polskiej Rady Biznesu

W 7 edycji nagród Polskiej Rady Biznesu Andrzej Guła, lider PAS, nominowany został w kategorii działalność społeczna. Rozdanie nagród odbyło się 21 maja 208 r.

Do nagrody w kategorii działalność społeczna został nominowany został ponadto Paweł Cywinski z Fundacji Chebem i Solą, prowadzący portal uchodzcy.info, Weronika Paszewska, fundatorka Akcji Demokracja, zaangażowana w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego oraz został Bartosz Pilitowski, założyciel i lider Fundacji Court Watch Polska.

– Dożyliśmy czasów, kiedy chodzenie w masce na twarzy jest dowodem zdrowego rozsądku – powiedział Piotr Kraśko, zapowiadając Andrzeja Gułę, lidera Polskiego Alarmu Smogowego. – W Polsce twarz smogu to twarz małych miasteczek. Działamy w sposób apartyjny, przyjęliśmy założenie, że będziemy rozmawiać z każdym od prawej strony do lewej. Polski Alarm Smogowy jest ruchem społecznym, który powstał w jednym celu – by rozwiązać problem smogu.

Podczas uroczystej gali, która dobyła się 21 maja 2018 roku w warszawskim Ufficio Primo. Nagrodę PRB im. Jana Kulczyka DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA został Bartosz Pilitowski, założyciel i lider Fundacji Court Watch Polska. Kapituła konkursu Nagrodą Specjalną PRB im. Jana Wejcherta uhonorowała ks. Adama Bonieckiego.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu to najbardziej prestiżowe wyróżnienia przyznawane polskim przedsiębiorcom – zarówno biznesmenom, innowatorom, jak i działaczom społecznym. Spośród blisko 300 zgłoszonych z całej Polski w tym roku nominacji Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodzin Patronów Nagrodywyłoniła finalistów, a następnie laureatów. Wszyscy pozytywnie przeszli weryfikację firmy Euler Hermes, która jest Partnerem 7. edycji Nagrody PRB.

Poprzedni artykułMazowiecka Uchwała Antysmogowa – uchwalona, zapomniana
Następny artykułPomiary KAS: Jakość powietrza w Wadowicach jest bardzo zła