Chcemy przywrócenia nad osiedlem „Tysiąclecie” w Katowicach korytarza powietrznego

Popieramy petycję Rada Jednostki Pomocniczej nr 9 Osiedle Tysiąclecia w sprawie przywrócenia korytarza powietrznego nad osiedlem „Tysiąclecie" w Katowicach.

Jedyną szansą na poprawę tej dramatycznej sytuacji i podjęcie skutecznej walki ze smogiem to ponowne przeanalizowanie i przeprowadzenie zmian w obowiązującym Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla działki nr 44/2, 0018 Obręb Tysiąclecie zatwierdzonym przez Radę Miasta Katowice Uchwałą nr LXX 1244/10 z dnia 30.06.2010 r. pod kątem skali zabudowy i jej wysokości.

Budowa nowej strefy zieleni, która miałaby niższą temperaturę niż strefa zabudowy, wywoła w ten sposób lokalne ruchy powietrza, które umożliwią jego wymianę, a odpowiednie ukształtowania pasów zieleni, regulacja wysokości zabudowy, ustawienie budynków do kierunków świata spowodują, że będzie możliwość naturalnego sterowania w ramach układu miejskiego ruchami powietrza, które mogą nie być wielkie, ale pozwolą stworzyć na osiedlu strefę mikroklimatu i być skutecznym narzędziem w walce ze smogiem.

Apel mozna podpisać tutaj

Poprzedni artykułZlikwidujcie miejskie kopciuchy w Warszawie – apel aktywistów antysmogowych
Następny artykułWrocław i dolnośląskie uzdrowiska wycofują się ogrzewania węglem – przyjęto uchwały antysmogowe dla Dolnego Śląska