Zapraszamy na obchody Dnia Czystego Powietrza w Zagłębiu Dąbrowskim

W Zagłębiu obchodzić będziemy Dzień Czystego Powietrza serią happeningów miejskich w Sosnowcu, Czeladzi i Bedzinie z finałem w Dąbrowie Górniczej na Placu Wolności pod Pałacem Zagłebia. Sobota, 19 listopad.

Mimo, że od poprzednich obchodów Dnia Czystego Powietrza świadomość społeczna dotycząca zanieczyszczenia powietrza znacznie wzrosła, wciąż pozostaje ono jednym z największych nierozwiązanych problemów środowiskowych w Polsce.

Postulujemy o wprowadzenie norm jakości węgla, miejskich stref ograniczonej emisji komunikacyjnej, standardów emisyjnych dla kotłów na paliwa stałe, obniżenia poziomów alarmowania o wysokich poziomach zanieczyszczeń i konieczności wprowadzania uchwał antysmogowych dla najbardziej zanieczyszczonych województw. 

Happeningi w przestrzeni miejskiej, spotkania z mieszkańcami, akcje edukacyjne w szkołach, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz apele skierowane do władz – akcje inicjatyw zrzeszonych w Polskim Alarmie Smogowym rozpoczną się w Dniu Czystego Powietrza, 14 listopada, i trwać będą przez cały tydzień.

Program obchodów w Zagłębiu dąbrowskim w Dniu 19 listopada:

9:00 Sosnowiec Plac Stulecia przy pomniku Jana Kiepury 

9:30 Czeladz, Rynek strego miasta, przy pomniku Czarownicy

10:00 Będzin, plac przed stadionem Sarmacji, przy pomniku Dyskobola

Wielki finał:

10:30 Dąbrowa Górnicza, plac Wolności przed Pałacem Zagłebia, przy pomniku Bohaterom Czerwonego Zagłebia.

Rozdajemy specjalnie przygotowane na ten dzień ulotki, w ramach protestu ubieramy pomniki w maseczki antysmogowe. Będą też inne gadgety antysmogowe – niespodzianki!!

#ZaglebieBezSmogu

 

Poprzedni artykułAntysmogowe akcje Polskiego Alarmu Smogowego w 12 miastach Polski
Następny artykułApelujemy do dyrekcji przedszkoli.