Apelujemy do dyrekcji przedszkoli.

Wystosowaliśmy apel do ponad 100 zagłębiowskich przedszkoli o stałe monitorowanie jakości powietrza i organizowanie wyjść dzieci na zewnątrz tylko wtedy, gdy nie zagraża to ich zdrowiu.

Apelujemy o pozostanie z dziećmi wewnątrz palcówki oświatowej w dniach kiedy indeks jakości powietrza ma poziom UMIARKOWANY (stężenia szkodliwego PM10 zawierają się wtedy w granicach 61-100µg/m3), DOSTATECZNY (101-140µg/m3), ZŁY lub BARDZO ZŁY.

Małe dzieci ze względu na swoje delikatne organizmy, powinny wychodzić na spacery na zewnątrz placówki tylko w czasie gdy indeks jakości powietrza pokazuje jego stan jako BARDO DOBRY lub DOBRY.

Tradycyjny papierowy list z apelem symbolicznie został wręczony Beacie Różyckiej, dyrektor Przedszkola nr 47 w Sosnowcu. Do pozostałych placówek list został wysłany pocztą.

Zdarza się, że przedszkolanki z dziećmi wychodzą na zewnątrz, ponieważ podstawa programowa nakazuje, żeby wychodzić z dziećmi codziennie. Jednak teraz przed wyjściem z dziećmi będziemy sprawdzać stan i czystość powietrza – zapewnia Beata Różycka, dyrektor przedszkoal nr 47. 

Poprzedni artykułZapraszamy na obchody Dnia Czystego Powietrza w Zagłębiu Dąbrowskim
Następny artykułBadamy powietrze w Mogilanach, 15.11 – 25.11.2016