Dzieci kontra smog

27 i 28 października 2016 roku Katowicki Alarm Smogowy, Fundacja Napraw Sobie Miasto i Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, zorganizowali warsztaty o czystym powietrzu. 160 dzieci miało okazję posłuchać o o czystym powietrzu, efektywności energetycznej i OZE.

Oddychanie powietrzem ma zasadnicze znaczenie dla naszego istnienia, ale czy kiedykolwiek myślałeś, że możesz nie oddychać świeżym i czystym powietrze? Podczas warsztatów w szkole podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. Stanisława Konarskiego, poprzez prosty eksperyment staraliśmy się uświadomić dzieciom, jak "brudne" jest powietrze, którym oddychają. Warsztaty przeprowadził przedstawiciel Niezależnej Grupy Popularyzatorów Nauki "Eksperymentatorzy".

Następnego dnia, podczas warsztatów zorganizowanych przez Centrum Handlowe FORUM w Gliwicach, dzieci miały okazję namalować "List o czyste powietrze". Warsztaty były częścią wydarzenia "FORUM kontra smog".

Warsztaty są elementem projektu: Młodzi ambasadorzy #czystepowietrze. 

 

 

Poprzedni artykułSTANOWISKO POLSKIEGO ALARMU SMOGOWEGO W SPRAWIE PROJEKTU ROZPORZĄDZENIA (2016/09/23) MINISTRA ROZWOJU W SPRAWIE WYMAGAŃ DLA KOTŁÓW NA PALIWO STAŁE O MOCY NIE WIĘKSZEJ NIŻ 500 KW
Następny artykułKrakowski Alarm Smogowy zbada powietrze w Małopolsce