Środki z Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na wymianę pieców

Wiemy które samorządy zawalczyły o pieniądze unijne na walkę ze smogiem! Zakończył się nabór kart projektów do małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na ograniczenie niskiej emisji. Nabór jest elementem etapu przedkonkursowego, który poprzedza i warunkuje przeprowadzenie właściwej procedury konkursowej. Podsumowując – jak któryś samorząd się nie zgłosił – to nie skorzysta z tych środków. Samorządy złożyły wnioski na ponad 400 mln zł (z czego ponad 300 mln zł to dofinansowania).

W ramach realizowanych projektów będzie możliwe:

1. Wykonanie bezpłatnego audytu energetycznego

Dzięki temu ocenisz opłacalność inwestycji i dowiesz się jakie prace termomodernizacyjne trzeba przeprowadzić.

2. Ocieplenie domu

Jeśli audyt wskaże Ci, że niezbędne do wykonania są prace termomodernizacyjne będziesz mógł skorzystać z programu Jawor realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KrakowieLink prowadzi do serwisu zewnętrznego.

3. Wymiana pieca

Jeżeli po audycie zdecydujesz się na wymianę pieca w Twoim domu będziesz mógł otrzymać nawet 8 tys. zł oraz zwrot kosztów niezbędnej wymiany instalacji nawet do 6 tys. zł na jedno źródło ciepła. O termin naboru pytaj w swojej gminie, jeśli ubiega się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Zobacz czy Twoja gmina złożyła wniosek: http://www.rpo.malopolska.pl/wiadomosci/nie-truj-wez-dotacje-wymien-piec

Poprzedni artykułRadni odrzucili obywatelski projekt uchwały
Następny artykułMałopolanie czekają na antysmogowe przyspieszenie