Rozmowy o #czystepowietrze w Katowicach

31 lipca br. godz. 10.30 na Przystanku Śniadanie w Parku Powstańców Śląskich oraz 25 sierpnia br. godz. 17.00 w Drzwiach Zwanych Koniem przy ul. Warszawskiej 37 odbędą się rozmowy o czystym powietrzu w Katowicach.

Do udziału zostali zaproszeni: Prezydent Miasta Katowice, Komendant Straży Miejskiej w Katowicach, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Polski Alarm Smogowy, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz przedstawiciel Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego.

Chcemy porozmawiać z urzędnikami, społecznikami i mieszkańcami Katowic m.in. o tym, jak mądrze korzystać z węgla, jakie są standardy dla kotłów i paliw stałych w Polsce, jak wymienić stary piec węglowy na ekologiczne źródła ogrzewania, a także gdzie i w jaki sposób zgłaszać spalanie śmieci przez sąsiadów. 

Rozmowy organizują: Fundacja Napraw Sobie Miasto, Katowicki Alarm Smogowy oraz Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej BONA FIDES.

Poprzedni artykułBadamy powietrze w miejscowości
Następny artykułWalcz z Zagłębiowskim SMOGIEM – wymień kocioł centralnego ogrzewania na nowy i ekologiczny!