Wrzesień – październik 2022

  1. 1. Rząd źle odpowiada na kryzys energetyczny – ocieniają respondenci badania zaprezentowanego przez Polski Alarm Smogowy.
  2. 2. W ustawie o programach wsparcia dla przedsiębiorców posłowie PiS przemycili poprawkę, która powoduje, że węgiel brunatny wraca jako paliwo do ogrzewania domów.
  3. 3. Sejmik Województwa Małopolskiego zlekceważył wynik konsultacji społecznych, wktórych blisko 80 proc. obywateli opowiedziało się przeciw zmianom w uchwale antysmogowej.
  4. 4. W Krakowie postępują prace nad Strefą Czystego Transportu.
  5. 5. Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się realizacji Programu Czyste Powietrze. Zwrócono uwagę na liczne odstępstwa od początkowych założeń, m.in. w zakresie liczby domostw, do których dotrzeć miało wsparcie.

 

Masz problem z odczytaniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce.
 Polski Alarm Smogowy

newsletter
WRZESIEń/październik 2022

 
 
Rząd źle odpowiada na kryzys energetyczny – ocieniają respondenci badania zaprezentowanego przez Polski Alarm Smogowy.

 

 

Aż 66% Polaków negatywnie ocenia reakcję rządu na kryzys energetyczny, wynikający z niego wzrost cen energii oraz braki paliwa.
Czytaj więcej: https://polskialarmsmogowy.pl/2022/10/polacy-krytycznie-o-reakcji-rzadu-
na-kryzys-energetyczny-badanie-opinii-publicznej/

 

 

W ustawie o programach wsparcia dla przedsiębiorców posłowie PiS przemycili poprawkę, która powoduje, że węgiel brunatny wraca jako paliwo do ogrzewania domów.

 

Problem w tym, że taki węgiel wymaga wysuszenia i trzeba go spalić trzy razy więcej, aby
ogrzać dom. Emituje też bardzo dużo tlenków siarki.
Czytaj więcej: https://smoglab.pl/wegiel-brunatny-wchodzi-tylnymi-drzwiami-do-ustawy/

 
 

 

Sejmik Województwa Małopolskiego zlekceważył wynik konsultacji społecznych, wktórych blisko 80 proc. obywateli opowiedziało się przeciw zmianom w uchwale antysmogowej.

 

Dodatkowo radni, większością głosów Klubu Prawa i Sprawiedliwości, skazali Małopolan nie na jeden jak proponowano wcześniej, ale aż dwa dodatkowe sezony grzewcze z “kopciuchami”.
Czytaj więcej: https://krakowskialarmsmogowy.pl/2022/09/27/kopciuchy-zostaja-nie-o-jeden-a-o-dwa-sezony-grzewcze-dluzej-mimo-sprzeciwu-spolecznego/

 
 

W Krakowie postępują prace nad Strefą Czystego Transportu.

 

 

Według aktualnej wersji propozycja ta obejmie całe miasto. Czytaj więcej: https://krakowskialarmsmogowy.pl/2022/09/28/strefa-czystego-transportu-w-krakowie-szybciej-niz-proponuje-magistrat/

 
 
 Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się realizacji Programu Czyste Powietrze. Zwrócono uwagę na liczne odstępstwa od początkowych założeń, m.in. w zakresie liczby domostw, do których dotrzeć miało wsparcie.

 

Polski Alarm Smogowy wskazuje, że realizowana zgodnie z planem termomodernizacja domów zmniejszyłaby nasze zapotrzebowanie na węgiel. Obecny kryzys energetyczny wyglądałby znacząco inaczej.
Czytaj więcej: https://smoglab.pl/krytyczny-raport-nik-o-czystym-powietrzu-kryzys-energetyczny-moglby-wygladac-inaczej/

 

 

 
 

Polski Alarm Smogowy
polskialarmsmogowy@gmail.com
kom: 731 764 909

Newsletter został wysłany przez Krakowski Alarm Smogowy z siedzibą przy ul. Felicjanek 10/6, 30-104 Kraków KRS 0000491120. Otrzymałeś(aś) go, gdyż jesteś zapisany(a) na newsletter Polskiego Alarmu Smogowego, wysyłany do osób zainteresowanych walką o czyste powietrze w Polsce. Jeśli ta tematyka jest Ci bliska, nie musisz nic robić. Gwarantujemy, że Twoje dane nie zostaną nikomu udostępnione. Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli natomiast nie chcesz otrzymywać takich informacji kliknij tutaj aby się wypisać.
 
Poprzedni artykułSmogowy ranking miast – Polski Alarm Smogowy wskazuje liderów zanieczyszczenia
Następny artykułMobilne płuca jadą w Polskę – rusza wielka kampania Polskiego Alarmu Smogowego