Marzec 2021

1. Zakończyła się akcja „Zobacz czym oddychasz”.
2. Polski Alarm Smogowy oraz Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska przeprowadziły przy wsparciu Gościa niedzielnego kampanię „Bóg daje życie, smog je odbiera”.
3. Od 2014 roku liczba używanych w Polsce „kopciuchów” spadła o około 800 tys. sztuk. Takie kotły wciąż dymią jednak w prawie 3 milionach domów.
4. W podkrakowskiej gminie Zabierzów przyjęto rezolucję dotyczącą wprowadzenia zakazu palenia węglem od 2029 roku.
5. Pierwsze banki będą wkrótce współpracować przy realizacji programu “Czyste Powietrze”.
6. W ostatnich latach odnotowano poprawę jakości powietrza.

Masz problem z odczytaniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce.
Polski Alarm Smogowynewsletter
Marzec 2021
Zakończyła się akcja „Zobacz czym oddychasz”.
Antysmogowe instalacje przedstawiające model ludzkich płuc ustawiane przez Polski Alarm Smogowy pokazały jakim powietrzem oddychaliśmy przez ostatnie cztery miesiące. Czarny osad zanieczyszczeń pojawił się we wszystkich miejscowościach, w których ustawiono „oddychający” model ludzkich płuc i filtrujący zanieczyszczenia z powietrza.

Więcej przeczytasz na stronie Polskiego Alarmu Smogowego: https://www.polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/aktualnosci/szczegoly,czarne-polskie-powietrze–antysmogowa-instalacja-pokazala-czym-oddychamy,1642.html

Polski Alarm Smogowy oraz Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska przeprowadziły przy wsparciu Gościa niedzielnego kampanię „Bóg daje życie, smog je odbiera”.
Dzięki temu wiedza o smogu trafiła do 8 tys. parafii w Polsce.

Więcej: https://www.polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/aktualnosci/szczegoly,w-najblizsza-niedziele-final-kampanii-bog-daje-zycie–smog-je-odbiera,1644.html

Od 2014 roku liczba używanych w Polsce „kopciuchów” spadła o około 800 tys. sztuk. Takie kotły wciąż dymią jednak w prawie 3 milionach domów.
Stan energetyczny budynków jest nadal zły. Bardzo niska jest świadomość wymogów

wprowadzanych przez uchwały antysmogowe. Tylko 14 procent pytanych wie, kiedy

zacznie obowiązywać zakaz używania starych pieców.

Więcej: https://smoglab.pl/domy-jednorodzinne-w-polsce-zrodla-grzewcze-stan-energetyczny-priorytety-inwestycyjne-skrot-raportu

W podkrakowskiej gminie Zabierzów przyjęto rezolucję dotyczącą wprowadzenia zakazu palenia węglem od 2029 roku.

Pomysł zyskał poparcie wójt Elżbiety Burtan i zabierzowsckich radnych. Ostatecznie o zmianie prawa muszą jednak zadecydować władze wojewódzkie. Więcej w serwisie SmogLab.pl: https://smoglab.pl/smog-w-zabierzowie-zakaz-palenia-weglem-od-2029-roku/

Pierwsze banki będą wkrótce współpracować przy realizacji programu “Czyste Powietrze”.

Więcej: https://smoglab.pl/banki-ktore-pomoga-w-realizacji-programu-czyste-powietrze/
W ostatnich latach odnotowano poprawę jakości powietrza.
Podkreślają to politycy, ministrowie i włodarze miast. Czy zatem czystsze powietrze zawdzięczamy antysmogowej polityce, czy może mamy cieplejsze i bardziej wietrzne zimy? Wreszcie mamy odpowiedź. Znajdziemy ją w najnowszym raporcie European Clean Air Center.

Więcej: https://www.polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/aktualnosci/ szczegoly,raport-co-oczyszcza-polskie-powietrze–ludzie-czy-pogoda,1645.htm

SmogLab założyliśmy go w 2016 roku, kiedy o smogu mówiło się tylko Krakowie. Naszą pierwszą misją było więc to, by edukować o tym gigantycznym problemie naszego środowiska. Dziś to jeden z najważniejszych polskich serwisów poświęconych tej tematyce. Serwis częściowo utrzymuje się z wpłat od czytelników.
Można go wesprzeć tutaj: https://smoglab.pl/wesprzyj-smoglab/

Polski Alarm Smogowy
biuro@polskialarmsmogowy.pl
kom: 731 764 909
Newsletter został wysłany przez Krakowski Alarm Smogowy z siedzibą przy ul. Felicjanek 10/6, 30-104 Kraków KRS 0000491120. Otrzymałeś(aś) go, gdyż jesteś zapisany(a) na newsletter Polskiego Alarmu Smogowego, wysyłany do osób zainteresowanych walką o czyste powietrze w Polsce. Jeśli ta tematyka jest Ci bliska, nie musisz nic robić. Gwarantujemy, że Twoje dane nie zostaną nikomu udostępnione. Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli natomiast nie chcesz otrzymywać takich informacji kliknij tutaj aby się wypisać.
Poprzedni artykułRząd nie wykorzystuje szansy na walkę ze smogiem – PAS ocenia Krajowy Plan Odbudowy
Następny artykułWarszawski obwarzanek truje wieczorami – pomiary Polskiego Alarmu Smogowego