Kwiecień 2019

  1. Alarmy smogowe z aglomeracji krakowskiej wręczyły petycję o pilne działania antysmogowe włodarzom gmin oraz władzom regionu.
  2. Ministerstwo Środowiska zaproponowało nowe progi alarmów smogowych. Te ustalono na tak wysokim poziomie, że alarmów nie byłoby praktycznie w ogóle.
  3. Mieszkańcy Mielca zablokowali dojazd do zakładu Kronospan. Zrobili to w akcie protestu przeciwko działaniom firmy oraz niemocy inspekcji ochrony środowiska.
  4. Skawina złożyła wniosek o dofinansowanie termomodernizacji i wymiany kotłów w 300 domach. Pieniądze mają pochodzić z programu #StopSmog.
  5. Skawińscy radni – za sprawą działań Skawińskiego Alarmu Smogowego – przyjęli uchwałę, która przybliża miasto i gminę do wprowadzenia zakazu instalowania palenisk na paliwa stałe w nowych budynkach.
  6. 128 wolontariuszy z firm tworzących program „Biznes kontra smog” w ciągu zimy przeszkoliło niemal 10 tys. dzieci i młodzieży, w zakresie dbałości o czyste powietrze i przeciwdziałania powstawaniu smogu.
Masz problem z odczytaniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce.
Polski Alarm Smogowynewsletter
kwiecień 2019
Alarmy smogowe z aglomeracji krakowskiej wręczyły petycję o pilne działania antysmogowe włodarzom gmin oraz władzom regionu.

Petycję podpisało ponad 10 tys. mieszkańców aglomeracji, którzy dostrzegają, że problemów powietrza nie da się rozwiązać, poprzez zaradzenie im w jednym tylko mieście. W gminach okalających Kraków w 2015 roku zinwentaryzowano prawie 50 tys. kotłów na paliwa stałe, a wymiana postępuje opornie.

Więcej: https://smoglab.pl/alarmy-smogowe-przekazaly-petycje-o-zdecydowane-dzialania-w-aglomeracji-krakowskiej/

Ministerstwo Środowiska zaproponowało nowe progi alarmów smogowych. Te ustalono na tak wysokim poziomie, że alarmów nie byłoby praktycznie w ogóle.

Propozycja spotkała się więc z krytyką nie tylko ze strony opinii publicznej, ale nawet ministerstwa zdrowia.

Więcej tutaj: https://polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/aktualnosci/szczegoly,fikcyjna-walka-ze-smogiem-ministra-srodowiska—zdecydowal-ze-o-smogu-nie-musimy-slyszec,651.html

Oraz tutaj: https://smoglab.pl/wyjasnienie-wyjasnien-ministra-srodowiska-robi-sie-nas-w-balona-ale-to-dla-naszego-dobra/

Mieszkańcy Mielca zablokowali dojazd do zakładu Kronospan. Zrobili to w akcie protestu przeciwko działaniom firmy oraz niemocy inspekcji ochrony środowiska.
To kolejny duży protest w Mielcu. Do poprzedniego doszło rok temu, kiedy na ulice wyszło 15 tys. z 60 tys. mieszkańców miasteczka. Ich ówczesna akcja nie doczekała się jednak satysfakcjonującej reakcji ze strony państwa oraz samorządu.

Dlatego ją powtórzyli.

Więcej o proteście: https://smoglab.pl/trzy-dni-w-kronobylu-czyli-protest-mielczan-przed-kronospanem-relacja/

Skawina złożyła wniosek o dofinansowanie termomodernizacji i wymiany kotłów w 300 domach. Pieniądze mają pochodzić z programu #StopSmog.

Więcej można przeczytać tutaj: https://twitter.com/Wozny3/status/1113435036282425344

Skawińscy radni – za sprawą działań Skawińskiego Alarmu Smogowego – przyjęli uchwałę, która przybliża miasto i gminę do wprowadzenia zakazu instalowania palenisk na paliwa stałe w nowych budynkach.

Dokument zobowiązuje burmistrza Skawiny do zwrócenia się z prośbą o przyjęcie stosownych zmian w prawie do Sejmiku Wojewódzkiego Małopolskiego.

Więcej: https://smoglab.pl/skawina-robi-krok-w-strone-zakazu-kotlow-na-paliwa-stale-zostawia-jednak-furtke-dla-kominkow/

128 wolontariuszy z firm tworzących program „Biznes kontra smog” w ciągu zimy przeszkoliło niemal 10 tys. dzieci i młodzieży, w zakresie dbałości o czyste powietrze i przeciwdziałania powstawaniu smogu.

W programie wzięło udział 139 placówek edukacyjnych, przede wszystkim ze Śląska i Małopolski. To pierwsze tak szerokie porozumienie firm na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce.

Partnerem programu był Krakowski Alarm Smogowy.

Więcej: https://smoglab.pl/biznes-kontra-smog-niemal-10-tys-uczestnikow-dowiedzialo-sie-jak-walczyc-z-zanieczyszczeniem-powietrza/

Polski Alarm Smogowy
polskialarmsmogowy@gmail.com
kom: 731 764 909
Newsletter został wysłany przez Krakowski Alarm Smogowy z siedzibą przy ul. Felicjanek 10/6, 30-104 Kraków KRS 0000491120. Otrzymałeś(aś) go, gdyż jesteś zapisany(a) na newsletter Polskiego Alarmu Smogowego, wysyłany do osób zainteresowanych walką o czyste powietrze w Polsce. Jeśli ta tematyka jest Ci bliska, nie musisz nic robić. Gwarantujemy, że Twoje dane nie zostaną nikomu udostępnione. Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli natomiast nie chcesz otrzymywać takich informacji kliknij tutaj aby się wypisać.

Poprzedni artykułWdrażamy program edukacyjny do wszystkich mysłowickich szkół!
Następny artykułFikcyjna walka ze smogiem Ministra Środowiska – zdecydował, że o smogu nie musimy słyszeć