Październik 2018

  1. We wrześniu ruszył rządowy program „Czyste powietrze”.
  2. Minister Energii podpisał od dawna wyczekiwane rozporządzenie wprowadzające normy jakości dla paliwa sprzedawanego do gospodarstw domowych.
  3. Alarmy Smogowe rozesłały do kandydatów startujących w wyborach samorządowych pytania dotyczące planowanych działań antysmogowych.
  4. Polski Alarm Smogowy, Dolnośląski Alarm Smogowy i Warszawa Bez Smogu złożyły wniosek do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska o kontrolę procedur i praktyk gospodarowania odpadem niebezpiecznym, jakim są podkłady kolejowe.
  5. Krakowski Alarm Smogowy we współpracy z władzami Województwa Małopolskiego, Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Gminą Rabka-Zdrój i Gminą Dobczyce przeprowadził badanie niskokosztowych czujników jakości powietrza.
Masz problem z odczytaniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce.
Polski Alarm Smogowynewsletter
październik 2018
We wrześniu ruszył rządowy program „Czyste powietrze”,
w ramach którego w ciągu 10 lat na termomodernizację ma zostać przeznaczone ponad 100 mld złotych. W programie wciąż jest jednak szereg niedopatrzeń, które mogą znacząco ograniczyć jego skuteczność. Wśród najważniejszych trzeba wymienić brak zaangażowania samorządów, ograniczoną sieć dystrybucji pomocy, które wielu osobom – szczególnie tym najbardziej potrzebującym – uniemożliwią skorzystanie z dotacji oraz pożyczek.
Więcej o sprawie:
CZYTAJ
Minister Energii podpisał od dawna wyczekiwane rozporządzenie wprowadzające normy jakości dla paliwa sprzedawanego do gospodarstw domowych.
To dobra wiadomość, z której nie można się jednak cieszyć. Rozporządzenie miało bowiem obowiązywać już w czasie poprzedniego sezonu grzewczego, ale mimo to wprowadzono do niego zapisy, które spowodują, że realnego znaczenia nabierze dopiero za dwa lata.

Więcej w serwisie SmogLab.pl:

CZYTAJ
Alarmy Smogowe rozesłały do kandydatów startujących w wyborach samorządowych pytania dotyczące planowanych działań antysmogowych.
Pytania dotyczyły między innymi walki z niską emisją oraz ograniczania zanieczyszczeń transportowych. Odpowiedzi, których udzielili kandydaci znajdują się na stronach oraz fan page poszczególnych alarmów.

Na przykład:

Wrocław: http://dolnoslaskialarmsmogowy.pl/wybory.php

Kraków: https://www.polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/aktualnosci/szczegoly,krakowski-alarm-smogowy-zapytal-kandydatow-na-prezydenta-krakowa-o-ich-plany-dzialan-antysmogowych,598.html

Warszawa: https://www.polskialarmsmogowy.pl/warszawa-bez-smogu/aktualnosci/szczegoly,kandydaci-na-prezydenta-warszawy-odpowiadaja-na-pytania—jak-bedziesz-walczyc-ze-smogiem,599.html

Wieliczka: http://www.pytamyosmog.pl/

Polski Alarm Smogowy, Dolnośląski Alarm Smogowy i Warszawa Bez Smogu złożyły wniosek do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska o kontrolę procedur i praktyk gospodarowania odpadem niebezpiecznym, jakim są podkłady kolejowe.
Drewniane podkłady kolejowe mają według prawa status odpadów niebezpiecznych, ponieważ są nasączone silnie toksycznym i rakotwórczym kreozotem. Utylizacją takich podkładów zajmować się mogą wyłącznie firmy posiadające specjalistyczne uprawnienia. Niestety, zużyte podkłady pochodzące z remontów PKP, pojawiają się w sprzedaży i wykorzystywane są jako opał.
CZYTAJ
Krakowski Alarm Smogowy we współpracy z władzami Województwa Małopolskiego, Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Gminą Rabka-Zdrój i Gminą Dobczyce przeprowadził badanie niskokosztowych czujników jakości powietrza.
Skrót raportu można znaleźć tutaj:
CZYTAJ
Polski Alarm Smogowy
polskialarmsmogowy@gmail.com
kom: 731 764 909
Newsletter został wysłany przez Krakowski Alarm Smogowy z siedzibą przy ul. Felicjanek 10/6, 30-104 Kraków KRS 0000491120. Otrzymałeś(aś) go, gdyż jesteś zapisany(a) na newsletter Polskiego Alarmu Smogowego, wysyłany do osób zainteresowanych walką o czyste powietrze w Polsce. Jeśli ta tematyka jest Ci bliska, nie musisz nic robić. Gwarantujemy, że Twoje dane nie zostaną nikomu udostępnione. Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli natomiast nie chcesz otrzymywać takich informacji kliknij tutaj aby się wypisać.

Poprzedni artykułOświadczenie o zakończeniu współpracy z Łódzkim Alarmem Smogowym
Następny artykułCzujniki jakości powietrza. Czy warto im ufać?