Wystartowała szkoła aktywistów antysmogowych

Jeszcze 3 seminaria i 24 godziny dawki nowej wiedzy. Na przestrzeni 2 kolejnych miesięcy, 30 uczestników, którym zależy na czystym powietrzu, zdrowiu i życiu mieszkańców, spotka się w ramach 1. Śląskiej Szkoły Lokalnych Alarmów Smogowych. Pierwsze seminarium już za nami.

Śląska Szkoła Lokalnych Alarmów Smogowych to cykl 4 seminariów dla lokalnych aktywistów zainteresowanych działalnością antysmogową. Jest wyjątkową propozycją Katowickiego Alarmu Smogowego i Fundacji Napraw Sobie Miasto skierowaną do osób działających na rzecz zmiany lokalnej polityki antysmogowej.

Celem Szkoły jest rozwijanie kompetencji uczestników, kreowanie silnych, świadomych i kompetentnych aktywistów lokalnych alarmów smogowych. Chcemy, żeby uczestnicy Szkoły zdobyli nową wiedzę i lepiej się poznali. Mamy nadzieję, że dzięki Szkole, uchwała antysmogowa dla województwa śląskiego zagości pod strzechy.

Program trwa 4 miesiące. 30 aktywistów lokalnych alarmów smogowych weźmie udział w cyklu czterech seminariów. Słuchają wykładów, a potem w małych kilkuosobowych zespołach przygotowują lokalne programy działań antysmogowych.

Poznają sposoby ograniczenia emisji zanieczyszczeń z urządzeń grzewczych małej mocy zasilanych paliwami stałymi i różnice w podejściu do budowania gospodarki niskoemisyjnej i ograniczenia niskiej emisji. Szkoła jest przede wszystkim okazją do rozmowy o różnych sposobach angażowania społeczności lokalnej w działania antysmogowe, a także wymiany doświadczeń na temat lokalnych działań antysmogowych.

Program „Śląska Szkoła Lokalnych Alarmów Smogowych” jest skierowany do osób, które działają na rzecz swoich środowisk, dostrzegają w nich potrzeby zmian i angażują innych, by je przeprowadzić. Wiedzą, że zmianę w swoim otoczeniu trzeba zacząć od samych siebie. Chcą się rozwijać jako aktywiści antysmogowi w swoich społecznościach, mają gotowość do pracy nad swoim rozwojem i planowania go. Chcą się zmieniać .

Projekt realizują: Fundacja Napraw Sobie Miasto i Katowicki Alarm Smogowy, a współfinansuje działania Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Kontakt: Patryk Białas, Katowicki Alarm Smogowy, tel. 606739037, patrykbialas@naprawsobiemiasto.eu  

Poprzedni artykułDo Zagłębia wrócił smog.
Następny artykułZmiana miejsca III Turnieju o Puchar RJP nr 6. Streetball o #CzystePowietrze