Dolnośląski Alarm Smogowy zorganizował Biały Marsz antysmogowy

Aktywiści DAS serdecznie wsparli wrocławskich i dolnośląskich samorządowców oraz urzędników w pracach nad uchwałą antysmogową. 

Ubrani w białe stroje, przemaszerowali radosnym pochodem przez centrum grodu by podzielić się z Prezydentem Wrocławia i Marszałkiem Województwa hasłami z petycji napisanymi przez  mieszkańców Dolnego Śląska. Pod tą petycją do Marszałka Województwa – apelującą o ambitną uchwałę antysmogową – podpisało się ponad 4,5 tys osób a przygotowali ją  DAS oraz Stowarzyszenie "Akcja Demokracja".

Maszerujący nieśli wydrukowane na kilikuset tabliczkach cytaty krajan. Wśród nich niedwuznacznie zachęcające do twórczej pracy: "Smog nie jest teoretyczny", "Oddychanie czystym powietrzem jest naszym prawem", "Zróbcie coś".

Aby zmotywować adresatów na dłużej, zatknęłi na trawnikiu przed Urzędem Marszałkowskim wszystkie tabliczki, by każdy, w tym Marszałek, mógł spokojnie zapoznać się ze stanowiskiem wyborców, czyli suwerena.

Mamy nadzieję, że akcja zachęci Prezydenta Miasta i  Marszałka Województwa do odwagi! Chodzi o przyjęcie uchwał, które były zaprezentowane w marcu i …schowane.

Chodzi o prawo, które pozwoli na wycofywanie się z wegla i odpadów węglowych w uzdrowiskach, mieście Wrocławiu i innych miastach, które juz to robią (np. Wałbrzych) lub zechcą zrobić. Na pozostałym terenie województwa oczekuje się niecierpliwie przyjęcia obowiązku stosowania pieców na węgiel i  drewno minimum V klasy.

Poprzedni artykułbierzace dane
Następny artykułWyrzućmy kopciuchy ze stolicy – Warszawa Bez Smogu apeluje do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz