EKOWALENTYNKI – happening

14 luty, święto zakochanych upłynął w Miejskim Centrum Informacji  w Dąbrowie Górniczej pod znakiem ekologii. W godzinach od 15:00-17:00 trwała akcja happeningowa pod nazwą EKOWALENTYNKI. 

Podczas wydarzenia można było wymienić zużyte baterie na lizaczki w kształcie serca. Uzbierano niemal 30 kg zużytych baterii. Do dyspozycji mieszkańców miasta był także ekolog ze Stowarzyszenia Ziemia i My, który odpowiadał na wszelkie pytania dotyczące ochrony środowiska naturalnego, w tym kwestii recyklingu i segregacji odpadów. 
 Odbyło się także spotkanie z przedstawicielami Zagłębiowskiego Alarmu Smogowego, którzy w ramach kampanii społecznej #ZaglebieBezSmogu prowadzili konsultacje w tematyce smogu i sposobów jego zwalczania oraz skutków dla zdrowia, jakie ze sobą niesie to niekorzystne zjawisko. W ręce uczestników trafiały ulotki o smogu i maseczki antysmogowe.

W wydarzeniu wzięło udział łącznie kilkadziesiąt mieszkańców Dąbrowy Górniczej. 
Organizatorami akcji była Fundacja Godne ŻycieZiemiaimy Centrum Edukacji Ekologicznej , Zagłębiowski Alarm Smogowy oraz Centrum Handlowe Pogoria.

Poprzedni artykułKampania społeczna #ZaglebieBezSmogu – szkoły
Następny artykułO smogu w Stacji Sosnowiec