#AirAid wystartowało

21 października br. Katowicki Alarm Smogowy wraz z Fundacją Napraw Sobie Miasto i Stowarzyszeniem Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Technologicznych zorganizowali 10 minikoncertów dla czystego powietrza. W 10 miejscach, 10 artystów przez 10 minut zagrało dla czystego powietrza.

 

Na placach, ulicach i przystanku centrum Katowic wystąpiło 10 lokalnych artystów, a w międzyczasie grupa wolontariuszy informowała przechodniów o potrzebie dbania o jakość powietrza.

Idea nawiązuje do zorganizowanego ponad 30 lat temu najsłynniejszego koncertu charytatywnego Live Aid.

W tekstach piosenek rockowych muzyków często przewijają się ważne społecznie tematy. Dlatego to najczęściej oni biorą udział w projektach mających wspierać rozwiązywanie i nagłaśnianie pewnych problemów. W 1985 roku odbył się koncert Live Aid, podczas którego zbierano fundusze na dalszą pomoc dla głodujących w Etiopii. W 2007 równolegle na całym świecie odbyły się koncerty mające na celu nagłośnienie problemu ocieplenia klimatu. Dlatego dla nagłośnienie problemu jakości powietrza w Katowicach, wybraliśmy tą samą metodę działania. Koncerty, które organizujemy mają na celu popularyzację wiedzy o problemach niskiej emisji oraz o tym czym oddychamy. Liczymy, że dzięki organizacji koncertu trafimy do młodych ludzi, którzy w przeciągu kolejnych lat sami będą zakładać rodziny oraz budować własne domy. Dlatego ważnym jest by byli świadomi tego jak ich decyzje dotyczące chociażby pieców grzewczych wpływają na ich najbliższe otoczenie.

Wielkie podziękowania za tę akcję kierujemy do: Rób Upcykling BitKalina JaglarzOskar TomalaVelveteveAnimatorsDon't You BearMAGO etno warsztaty / eventy / koncertyIzabela TkoczFreeTripAndrzej Teofil oraz wszystkich wolontariuszy.

 

Poprzedni artykułPolski Alarm Smogowy na konferencji klimatycznej w Warszawie
Następny artykułtest