Debata #czystepowietrze w Katowicach

Jeśli wiesz, co truje Twoją rodzinę, to przyjdź i powiedz to głośno. 30 czerwca br. Fundacja Napraw Sobie Miasto  oraz Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej BONAFIDES organizują debatę o #czystepowietrze w Katowicach

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie o czystym powietrzu w Katowicach, która odbędzie się w miejscu spotkań „Sztauwajery” przy stawie kajakowym w okolicy pomnika Trudu Górniczego na Dolinie Trzech Stawów w dniu 30 czerwca 2016 roku o godz. 17.00.

Do udziału zostali zaproszeni: Prezydent Miasta Katowice, Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Polska Zielona Sieć, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Podczas debaty chcemy porozmawiać o m.in. o tym, jaki jest i jak skuteczniej poprawiać stan jakości powietrza w Katowicach, a także jak poprawić skuteczność informowania mieszkańców o zanieczyszczeniu powietrza. Chcemy również omówić wymianę starych pieców węglowych na ekologiczne źródła ogrzewania, a także przedyskutować konieczność termomodernizacji budynków i o źródłach finansowania dla mieszkańców.

 

Poprzedni artykułDolny Śląsk nie chce się dusić!
Następny artykułZanieczyszczenie powietrza we Francji większe niż w Polsce? Sprawdzamy.