Uchwała antysmogowa dla Mazowsza przyjęta jednogłośnie!

Na posiedzeniu Sejmiku woj. mazowieckiego 24 października 2017 r. przyjęto jednogłośnie uchwałę antysmogową dla Mazowsza.

Projekt uchwały zakłada okres 5 lat na likwidację najbardziej zanieczyszczających kotłów, 10 lat na likwidację kotłów 3 i 4 klasy oraz zakazuje palenia odpadami węglowymi, wilgotnym drewnem, węglem brunatnym i mieszankami z jego udziałem.

Podczas wystąpienia na sesji Sejmiku Monika Daniluk, aktywistka Warszawy Bez Smogu powiedziała: Jestem mamą siedmioletniego dziecka. Do tej pory rodzice mogli jedynie chronić dzieci przed smogiem, nie wychodząc z nimi na dwór, kiedy powietrze jest zanieczyszczone. Kominy miały prawo dymić, nie można było tego zakazać. Ta uchwała może wreszcie realnie zmienić sytuację.

Bardzo cieszymy się z decyzji Radnych Sejmiku – powiedział Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. Okazało się, że politycy są w stanie stanąć ponad podziałami i poprzeć rozwiązanie, które służy nam wszystkim. Podobnie głosowali radni województw małopolskiego i śląskiego, gdzie również uchwały antysmogowe przyjęto jednogłośnie. To dobrze wróży walce ze smogiem na terenie naszego województwa. Dzięki takiej ponadpartyjnej decyzji już wkrótce zobaczymy realne efekty – czystsze powietrze.

Projekt Uchwały: https://www.mazovia.pl/ekologia-i-srodowisko/ochrona-powietrza/art,3,uchwala-antysmogowa.html

Poprzedni artykułPolski Alarm Smogowy: uchwała antysmogowa dla województwa łódzkiego to oszukiwanie ludzi
Następny artykułŚląska Liga Debat Oksfordzkich za nami