Spotkanie z WIOŚ w Katowicach

W dniu 02.12.2016 roku, w siedzibie WIOŚ w Katowicach odbyło się spotkanie WIOŚ Katowice z przedstawicielami Alarmów Smogowych z terenu woj. Śląskiego, dotyczące działań prowadzonych w zakresie informowania o jakości powietrza oraz działań w kierunku poprawy jakości powietrza.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, pracownicy IMGW-PIB Zakładu Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza w Katowicach, przedstawiciele Alarmów Smogowych z województwa śląskiego, działających na terenie: Zagłębia, Katowic, Rybnika, Raciborza oraz Przewodniczący Rady Pożytku Publicznego Województwa Śląskiego. Podczas spotkania zostały przedstawione następujące prezentacje:  „Podstawowe informacje dotyczące sposobu wykonywania ocen jakości powietrza” (WIOŚ Katowice),

„Powiadamianie społeczeństwa o jakości powietrza” (WIOŚ Katowice),

„System prognoz jakości powietrza w województwie śląskim (SPJP)” (IMGW-PIB Katowice),

„Działalność i podejmowanie inicjatyw przez Zagłębiowski Alarm Smogowy”.

W dalszej części spotkania przedstawiciele Alarmów Smogowych oraz Przewodniczący Rady Pożytku Publicznego Województwa Śląskiego przedstawili informacje na temat swoich działań na rzecz poprawy jakości powietrza. Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, iż konieczna jest współpraca w zakresie wszystkich działań przyczyniających się do poprawy jakości powietrza.

Cały materiał do pobrania ze strony WIOŚ: KLIKNIJ.

 

Poprzedni artykułDebata oksfordzka: licealiści chcą czystego powietrza
Następny artykułSMOG dusi całe Zagłębie – ale mieszkańcy nie są o tym informowani.