Spotkajmy się za 5 siedemnasta!

25 listopada br., Katowicki Alarm Smogowy, Fundacja Napraw Sobie MiastoPałac Młodzieży w Katowicach i Studio Tańca Arabeska organizują taneczny flash mob w Centrum Handlowe Supersam (poziom -1). 

Tym razem zaatakujemy tańcem. Grupa taneczna Obozy Arabeska na chwilę przejmie poziom -1. Jeżeli chcecie się włączyć do akcji, to oczywiście jest taka możliwość. Oto filmik instruktażowy

Cchemy w ten nieszablonowy sposób zwrócić uwagę na problem "brudnego powietrza". A powodów mamy mnóstwo. Katowice znajdują się w pierwszej dziesiątce miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu według Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska. Katowiczanie oddychając brudnym powietrzem, wdychają zanieczyszczenia znajdujące się w ponad 2,5 tyś papierosach rocznie, czyli w 7 papierosach dziennie. 

Smog to nie jest postać z bajki. Ten cichy zabójca atakuje nasz mózg, serce i płuca. Liczne badania potwierdzają większą umieralność związaną z chorobami układu krążenia i układu oddechowego, m.in. chorobą niedokrwienną serca, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, astmą i rakiem płuc. Powoduje udary mózgu, zwiększa ryzyko choroby Alzheimera, niewydolność serca, zakrzepicę żył. Prowadzi także do przedwczesnego starzenia się układu nerwowego, a w konsekwencji do przyspieszenia i nasilenia procesu upośledzenia zdolności poznawczych u osób starszych.

Bardzo Was prosimy o udostępnianie wydarzenia i zaproszenie znajomych do udziału: https://www.facebook.com/events/1788750031359854/

Wydarzenie zorganizowane w ramach kampanii "Chcę #czystepowietrze w Katowicach", a współfinansowane z programu "Nasze powietrze".

Poprzedni artykułLicealiści dla czystego powietrza
Następny artykułDzień czystego powietrza w Zagłębiu Dąbrowskim