W Mikołajki – czyste powietrze w prezencie

6 grudnia, w Mikołajki rozdawaliśmy słoiki z certyfikowanym czystym powietrzem. Akcja "Czyste powietrze na Święta" przeprowadzona była jednocześnie w 9 innych miejscowościach w Polsce przez lokalne Alarmy Smogowe zrzeszone w Polskim Alarmie Smogowym. Spotkała się ona z bardzo szerokim nagłośnieniem w mediach lokalnych. ogólnopolskich i społecznościowych.

„Drogi Mikołaju, nie proszę Ciebie o nową zabawkę, chciałabym tylko, by w naszym mieście było czyste powietrze. Czy możesz przynieść nam czyste powietrze?” – taką prośbą dziecka zaczyna się film, którym Polski Alarm Smogowy promuje mikołajkową akcję „Czyste powietrze na Święta”.

LINK DO FILMU: https://www.youtube.com/watch?v=8EETwt6jR7g&feature=youtu.be

Akcja przeprowadzona zostanie we współpracy i w porozumieniu ze Świętym Mikołajem, który rozdawać będzie certyfikowane czyste powietrze. Słoiczki ze świeżym powietrzem opatrzone stosowną akcyzą i certyfikatem Polskiego Alarmu Smogowego będzie można było otrzymać podczas akcji, która odbyła 5 i 6 grudnia w 9 miastach w Polsce.

Lokalne Alarmy Smogowe uważają, że problem zanieczyszczenie powietrza w ich miastach wymaga natychmiastowego rozwiązania. Polskie miasta należą do najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej. Spośród najbardziej 10 zanieczyszczonych miast w UE aż sześć znajduje się w Polsce. Poziom zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi i rakotwórczym benzo(a)pirenem wielokrotnie przekracza dopuszczalne poziomy. Niestety, nie spotyka się to z właściwą reakcją władz lokalnych i wojewódzkich.

Poprzedni artykułSpotkanie na temat czystego powietrza w Rabce-Zdroju
Następny artykułRaport GIOŚ – powietrze w polskich miastach pełne rakotwórczych substancji