Listopad 2020

1. Polski Alarm Smogowy rozpoczął kampanię “Zobacz czym oddychasz”.
2. Powstanie Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB).
3. Krakowski Alarm Smogowy sprawdził, jak postępuje wymiana kopciuchów w gminach okalających Kraków.
4. Krakowski Alarm Smogowy wydał gazetę „Smog Express”.
5. Ruszyła akcja „Dobrze się składa, bo masz wpływ!”.
6. Rozpoczęła się realizacja projektów w ramach programu grantowego Nasze Powietrze. To IV edycja programu, której operatorem jest Krakowski Alarm Smogowy.
Newsletter PAS

Masz problem z odczytaniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce.
Polski Alarm Smogowynewsletter
LISTOPAD 2020
Polski Alarm Smogowy rozpoczął kampanię “Zobacz czym oddychasz”.

W wybranych miejscowościach pojawią się sztuczne płuca, które będą pokazywać poziom zanieczyszczenia powietrza. Pierwsze instalacje stanęły w Otwocku, Krzeszowicach i Jeleniej Górze.

Więcej o akcji przeczytasz w serwisie SmogLab.pl: https://smoglab.pl/sztuczne-pluca-ruszaja-w-polske-pokaza-jak-bardzo-zanieczyszczonym-powietrzem-oddychamy/

Powstanie Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB).

Będzie ona służyć będzie gromadzeniu jednolitych, ustandaryzowanych danych na temat budynków i lokali oraz eksploatowanych w nich źródeł ciepła. Oprócz tego powstanie także Fundusz Ekologicznego Poręczeń i Gwarancji, z którego udzielane będą gwarancje lub poręczenia spłaty kredytów i pożyczek na projekty ekologiczne. Polski Alarm Smogowy od dawna zabiegał o wdrożenie tych rozwiązań.

Więcej przeczytasz w serwisie SmogLab.pl: https://smoglab.pl/prezydent-podpisal-nowelizacje-wprowadzajaca-centralna-ewidencje-emisyjnosci-budynkow/

Krakowski Alarm Smogowy sprawdził, jak postępuje wymiana kopciuchów w gminach okalających Kraków.

Okazało się, że choć sytuacja jest lepsza niż w poprzednich latach, to nadal wymiany idą zbyt wolno, by gminy zdążyły przygotować się na wejście w życie uchwały antysmogowej.

Więcej przeczytasz w serwisie SmogLab.pl: https://smoglab.pl/zbyt-wolna-walka-ze-smogiem-w-obwarzanku-krakowskim/

Krakowski Alarm Smogowy wydał gazetę „Smog Express”.

Gazeta trafiła do mieszkańców czterech powiatów województwa Małopolskiego. Nakład gazety to 150 tys. egzemplarzy. Jest wzorowana na prasie takiej jak „Fakt” i „Super Express”, a jej rolą jest przekazanie informacji o szkodliwości smogu, nowych przepisach oraz możliwości otrzymania dotacji.

Więcej przeczytasz w serwisie SmogLab.pl. Można tam też pobrać gazetę w wersji PDF: https://smoglab.pl/smog-express-150-tys-egzemplarzy-tabloidu-o-smogu-trafi-do-malopolan/

Ruszyła akcja "Dobrze się składa, bo masz wpływ!".

Akcja towarzyszy odsłonie nowej, opracowanej z Miasto Jest Nasze i Polskim Alarmem Smogowym, funkcjonalności Kanarka – aplikacji monitorującej jakość powietrza w mieście.

O szczegółach przeczytasz tutaj: https://smoglab.pl/wspolna-akcja-kanarka-mjn-i-pas-dobrze-sie-sklada-bo-masz-wplyw/

Rozpoczęła się realizacja projektów w ramach programu grantowego Nasze Powietrze. To IV edycja programu, której operatorem jest Krakowski Alarm Smogowy.

W ramach Programu organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą ubiegać się o dotację na projekty, których celem jest głównie podniesienie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych w działania na rzecz poprawy jakości powietrza oraz poprawienie świadomości obywateli na temat zanieczyszczenia powietrza. Listę realizowanych projektów można znaleźć tutaj: https://krakowskialarmsmogowy.pl/naszepowietrze/

SmogLab założyliśmy go w 2016 roku, kiedy o smogu mówiło się tylko Krakowie. Naszą pierwszą misją było więc to, by edukować o tym gigantycznym problemie naszego środowiska. Dziś to jeden z najważniejszych polskich serwisów poświęconych tej tematyce. Serwis częściowo utrzymuje się z wpłat od czytelników.
Można go wesprzeć tutaj: https://smoglab.pl/wesprzyj-smoglab/

 

Polski Alarm Smogowy
polskialarmsmogowy@gmail.com
kom: 731 764 909

Newsletter został wysłany przez Krakowski Alarm Smogowy z siedzibą przy ul. Felicjanek 10/6, 30-104 Kraków KRS 0000491120. Otrzymałeś(aś) go, gdyż jesteś zapisany(a) na newsletter Polskiego Alarmu Smogowego, wysyłany do osób zainteresowanych walką o czyste powietrze w Polsce. Jeśli ta tematyka jest Ci bliska, nie musisz nic robić. Gwarantujemy, że Twoje dane nie zostaną nikomu udostępnione. Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli natomiast nie chcesz otrzymywać takich informacji kliknij tutaj aby się wypisać.


Poprzedni artykułPoważne błędy w projekcie Stref Czystego Transportu – nowe przepisy nie oczyszczą powietrza w miastach
Następny artykułBadamy powietrze – Krzeszowice – listopad 2020