PAS 01.04.2019

Mali strażnicy czystego powietrza pożegnali zimowego SMOGa

Dziś dzieci z przedszkola miejskiego nr 12 w Sosnowcu pożegnały zimowego smoga. Happening odbył się w ramiach prowadzonej przez Zagłębiowski Alarm Smogowy kampanii Społecznej #ZagłebieBezSmogu, realizowanej w miastach Zagłębia Dąbrowskiego.

PAS 21.03.2019

Konferencja IV Zagłębiowski Okrągły Stół dla Czystego Powietrza

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się IV Zagłębiowski Okrągły Stół dla Czystego Powietrza. Zaproszeni prelegenci i eksperci omówili stan powietrza w miastach Zagłębia Dąbrowskiego oraz jego wpływ na zdrowie. Przedstawili obecne i planowane działania dla poprawy stanu powietrza w naszym regionie.

ŁÓDŹ 10
KRAKÓW 34
RYBNIK 57
WARSZAWA 9
WROCŁAW 6
ZAKOPANE 19

PAS 20.02.2019

Pół żartem pół serio – zagłębiowska „wielka wojna” ze smogiem.

Sprawdzamy co dzieje się na froncie zagłębiowskiej „wielkiej wojny” ze smogiem. Siły wroga są liczne i atakują zwykle popołudniami i prawie zawsze w bezwietrzne dni. Sieją spustoszenie w płucach i podkręcają obroty oczyszczaczom powietrza na najwyższe przełożenia. Jakimi siłami dysponują obrońcy – zagłębiowskie samorządy? Czy i kiedy czeka nas wygrana w tym trudnym boju?

PAS 13.02.2019

Odwiedzamy stare/nowe władze - Sosnowiec

Dziś w Sosnowcu spotkaliśmy się z  pełnomocnikiem przydenta ds. jakości powietrza Panem Mateuszem Krukiem. Jednym z głównym tematów spotkania któremu posięcono najwięcej czasu był krajowy program wspierajacy doplatami wymianę kotłow i poprawę efektywności domów jednorodzinnych CZYSTE POWIETRZE.

PAS 09.01.2019

Mierzymy SMOG w Psarach - sprawdź wskazania pyłomierza.

W dniach 9-14 stycznia 2019 prowadzimy pomiary stężenia szkodliwego pyłu zawieszonego PM10 w Gminie Psary. Wyniki pomiarów można sledzic na bieżąco w linku poniżej. Pyłomierz ustawiono na budynku Ochotniczej Strazy Pożarnej.

PAS 04.01.2019

Odwiedzamy nowe władze zagłębiowskich miast - Dąbrowa Górnicza

Dziś w Dąbrowie Górniczej spotkaliśmy się z przydentem Marcinem Bazylakiem oraz z-ca prezydenta Damianem Rutkowskim . Jednym z głównym tematów spotkania któremu posięcono najwięcej czasu była wymiana doświadczeń i poglądów nt. miejskiego programu PONE (dopłat do likwidacji kopciuchów) oraz krajowego programu wspierajacego doplatami...