PAS 28.10.2019

Racibórz chce zakazu spalania węgla

Racibórz jest pierwszym miastem w województwie śląskim, w którym podjęto popstulat zakazu spalania węgla. Taki postulat przyjęto na raciborskiej komisji ds. czystego powietrza. Popiera go prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

PAS 06.12.2016

Raciborski Alarm Smogowy zaprasza do współpracy i na spotkanie.

Poprawa jakości powietrza wymaga wysiłku wielu, ale niektórzy muszą dać z siebie więcej. Jeżeli i Ty przeżywasz problem zanieczyszczonego powietrza, to zapraszamy Cię na spotkanie na którym dowiesz się kilku podstawowych rzeczy na temat smogu i na którym porozmawiamy o tym, jak możemy współpracować, aby razem stawić czoła temu problemowi.

PAS 28.11.2016

Smog zabija. Także w Raciborzu.

Raciborski Alarm Smogowy zaprasza do obejrzenia pierwszego niekomicznego odcinka cyklicznego filmów dotyczących zagadnienia smogu w Raciborzu.

ŁÓDŹ 10
KRAKÓW 34
RYBNIK 57
WARSZAWA 9
WROCŁAW 6
ZAKOPANE 19

PAS 19.04.2016

Raciborski Alarm Smogowy bada jakość powietrza.

W okresie ostatnich dwóch tygodni lutego 2016 r. prowadziliśmy intensywne pomiary stężenia pyłu PM 10 w Raciborzu. Wyniki tych działań były dla nas załamujące. Warunki atmosferyczne w tym okresie sprzyjały względnie dobrej jakości powietrza (częste opady deszczu, wysokie jak na luty temperatury, wiatr), jednak mimo to wielokrotnie odczyty pyłomierza wskazywały na znaczne przekroczenia...