PAS Facebook PAS Twiter
Polski Alarm Smogowy PAS 13.11.2017

Polski Alarm Smogowy: rząd nie realizuje antysmogowych obietnic

W styczniu 2017 r. ogłoszono, że rząd rozpoczyna prace nad składającym się z 14 punktów programem Czyste Powietrze, którego celem jest rozwiązanie problemu smogu. Działacze Polskiego Alarmu Smogowego sprawdzili, jak przebiega realizacja obietnic. Po 10 miesiącach nie zrealizowano w pełni żadnego z punktów. Jedynie Ministerstwo Rozwoju wykazało się aktywną postawą.

PAS 09.11.2017

Wykład dla seniorów w Czeladzi

W dniu 8 listopada spotkaliśmy sie w Czeladzi ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu z Dąbrowy Górniczej, aby wygłoscić wykład "Uchwała Antysmogowa i jej wpływ na jakość powietrza i zdrowie mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego”.

ŁÓDŹ 27
KRAKÓW 46
RYBNIK 41
WARSZAWA 32
WROCŁAW 17
ZAKOPANE 18

PAS 08.11.2017

Wszystkie zagłębiowskie żłobki i przedszkola informować będą o smogu.

Rok temu apelowaliśmy za pomocą listów i mediów do dyrekcji zagłębiowskich przedszkoli o kontrolowanie jakości powietrza i nie wychodzenie na spacery gdy jakość powietrza nie jest dobra. W tym roku idziemy krok dalej, przygotowaliśmy tablice edukacyjne – wskaźniki smogu - i rozesłaliśmy tradycyjną pocztą do wszystkich żłobków i przedszkoli w regionie.

PAS 26.10.2017

Śląska Liga Debat Oksfordzkich za nami

10 tez, 3 drużyny, 12 młodych mówców debatowało o polityce antysmogowej województwa śląskiego. Finał Śląskiej Antysmogowej Ligi Debat Oksfordzkich odbył się 25 października.  Wygrała drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu.

Polski Alarm Smogowy PAS 23.10.2017

Polski Alarm Smogowy: uchwała antysmogowa dla województwa łódzkiego to oszukiwanie ludzi

W województwie łódzkim trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi w niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy „coś” robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy jest oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą jest stan powietrza w województwie, w...

PAS 02.10.2017

Wystartowała szkoła aktywistów antysmogowych

Jeszcze 3 seminaria i 24 godziny dawki nowej wiedzy. Na przestrzeni 2 kolejnych miesięcy, 30 uczestników, którym zależy na czystym powietrzu, zdrowiu i życiu mieszkańców, spotka się w ramach 1. Śląskiej Szkoły Lokalnych Alarmów Smogowych. Pierwsze seminarium już za nami.