PAS

Krakowski Alarm Smogowy

to ruch społeczny, który powstał w odpowiedzi zanieczyszczenie powietrza w Krakowie. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć akcje budowania świadomości wśród mieszkańców.

 

PAS

Podhalański Alarm Smogowy

jest inicjatywą Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć realizowaną we współpracy z grupą aktywistów z Podhala. Podhalański Alarm Smogowy rozpoczął swoją działalność w 2014 roku. 

PAS

Katowicki Alarm Smogowy

to ruch społeczny, który powstał przy Fundacji Napraw Sobie Miasto w Katowicach, a teraz już jako stowarzyszenie BoMiasto realizuje kampanię społeczną #czystepowietrze w Katowicach.

 

PAS

Zabrzański Alarm Smogowy

to inicjatywa zrzeszająca mieszkańców Zabrza zaniepokojonych stanem powietrza na Śląsku. Jesteśmy gotowi do współpracy ze wszystkimi środowiskami dostrzegającymi ten problem. Razem możemy więcej!

PAS

Rabczański Alarm Smogowy

to organizacja społeczna, zrzeszająca mieszkańców Rabki - Zdrój i okolicznych miejscowości. Naszym celem jest zwiększanie wrażliwości społecznej zanieczyszczenie powietrza, wspieranie władz miasta, gminy i powiatu w walce ze smogiem, a także edukacja ekologiczna.

PAS

Zagłębiowski Alarm Smogowy

Społeczna inicjatywa działająca na rzecz czystego powietrza w regionie Zagłębia Dąbrowskiego. Zrzesza osoby walczące o czyste powietrze w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Czeladzi.

PAS

Rybnicki Alarm Smogowy

Stowarzyszenie powstało w czerwcu 2014 roku w odpowiedzi na bierność władz w zakresie poprawy jakości powietrza w Rybniku oraz w województwie śląskim. Podejmujemy głównie działania prawne zmierzające do zmuszenia własciwych organów do skutecznej walki ze spalaniem odpadów.

PAS

Poznański Alarm Smogowy

Poznański Alarm Smogowy tworzą głównie osoby związane z ruchami miejskimi tj. śródmiejskimi radami osiedli oraz sektorem NGO.
 
PAS

Raciborski Alarm Smogowy

to społeczna inicjatywa, której celem jest poprawa jakości powietrza w Powiecie Raciborskim. Raciborski Alarm Smogowy powstał przy wsparciu Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego Nasze Miasto.

PAS

Kalwaryjski Alarm Smogowy

jest ponadpartyjną inicjatywą społeczną mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic. Celem Kalwaryjskiego Alarmu Smogowego jest poprawa jakości powietrza do stanu nie zagrażającego zdrowiu i życiu.

PAS

Warszawa Bez Smogu

Warszawa Bez Smogu została założona przez mieszkańców, którzy nie godzą się na obecny zły stan powietrza w stolicy i podejmują różnego typu działania, aby to zmienić.

PAS

Pleszewski Alarm Smogowy

Pleszewski Alarm Smogowy powstał z inicjatywy mieszkańców i miłośników Pleszewa. Pleszew jest 14 najbardziej zanieczyszczonym miastem Europy, jednocześnie też "zagłębiem" producentów kotłów na węgiel.

PAS

Izabeliński Alarm Smogowy

Izabeliński Alarm Smogowy to grupa aktywistów, którzy działają na rzecz poprawy jakości powietrza w gminie. Dążymy do tego, aby Izabelin był prawdziwie Zielonymi Płucami Warszawy...!  Walcząc o czystsze powietrze edukujemy młodszych i starszych mieszkańców oraz  dopingujemy lokalne władze do kompleksowego działania w tym zakresie.

PAS

Skawiński Alarm Smogowy

Powietrze w Gminie Skawina należy do najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej. Pierwszym problemem jest SMOG tworzony w okresie grzewczym przez "średniowieczne" instalacje grzewcze. Równoważnym problemem jest emisja toksycznych substancji z zakładów przemysłowych trwale negatywnie oddziałujących na środowisko, których mamy w Gminie Skawinie...

PAS

Nowotarski Alarm Smogowy

Jesteśmy mieszkańcami Nowego Targu i okolic. W ramach lokalnej inicjatywy społecznej działamy na rzecz poprawy jakości powietrza na Podhalu.

PAS

Ząbkowicki Alarm Smogowy

Jest społeczną inicjatywą mieszkańców Ziemi Ząbkowickiej, która jest zaniepokojona jakością powietrza w naszym powiecie. Naszym celem jest czyste powietrze dla wszystkich.

PAS

Zabierzowski Alarm Smogowy

Działamy na rzecz poprawy jakości powietrza w gminie Zabierzów i w Polsce poprzez edukację ekologiczną w tym zakresie oraz poprzez zwiększanie wpływu mieszkańców na decyzje dotyczące jakości powietrza.

PAS

Mysłowicki Alarm Smogowy

Jesteśmy grupą mieszkańców którym zależy na czystym powietrzu w mieście i regionie. Wierzymy, że dzięki wspólnej pracy z mieszkańcami, władzami miasta i innymi podobnymi organizacjami uda nam się zbudować świadomość społeczną i doprowadzić do poprawy jakości powietrza.

PAS

Ustroński Alarm Smogowy

Ustroński Alarm Smogowy to grupa mieszkańców Ustronia, którym zależy na czystym, górskim powietrzu. Nasze działania skupiają się na edukacji, informowaniu o problemie oraz współpracy z lokalnymi władzami w celu poprawy jakości powietrza.

PAS

Gierałtowicki Alarm Smogowy

Smog to nie tylko sprawa (wielkich) miast! Dlatego w ramach naszej inicjatywy społeczenej staramy się propagować wiedzę o smogu i zmieniać swiadomość, zarówno o zagrożeniu jakie ze sobą niesie, ale również, że nie jesteśmy bezbronni - razem możemy coś z tym zrobić! Wierzymy we współpracę - zarówno z lokalmymi partnerami, jak i bardziej doświadczonymi alarmami...

PAS

Oświęcimski Alarm Smogowy

Jesteśmy lokalną inicjatywą społeczną mieszkańców Oświęcimia i okolic. Nasz cel? Czyste powietrze dla wszystkich mieszkańców ziemi oświęcimskiej! Oświęcimski Alarm Smogowy (OAS) powstał w styczniu 2018 r. Jesteśmy apolityczną​ koalicją osób i organizacji​, oficjalnie działającą w ramach Polskiego Alarmu Smogowego.

PAS

Wejherowski Alarm Smogowy

Wejherowski Alarm Smogowy to najdynamiczniej rozwijający się alarm smogowy na Pomorzu. Edukujemy, współpracujemy, zgłaszamy trucicieli i wspólnie walczymy o czyste powietrze w naszym mieście. Działamy od stycznia 2018 r. na obszarze powiatu wejherowskiego.

PAS

Chełmecki Alarm Smogowy

Chełmecki Alarm Smogowy to inicjatywa mieszkańców Chełmka zatroskanych o stan jakości powietrza na terenie naszej gminy.

PAS

Wielicki Alarm Smogowy

Wielicki Alarm Smogowy to grupa mieszkańców Wieliczki i okolic, którzy zrzeszyli się w celu podjęcia działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Gminie Wieliczka. WAS rozpoczął swą działalność w grudniu 2017 roku. Razem możemy zwalczyć smog!

PAS

Jaworznicki Alarm Smogowy

Zrzeszamy osoby którym zależy na czystym powietrzu w naszym mieście. Skupiamy się na informowaniu, edukacji oraz zachęcamy do podejmowania działań mających efekt ekologiczny. Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców Jaworzna.

PAS

Lubuski Alarm Smogowy

Inicjatywa społeczna  na rzecz poprawy powietrza. Ma na celu zachęcać wszystkich mieszkańców, władze miasta i inne podobne organizacje do podjęcia działań, które doprowadzą do poprawy jakości powietrza.

PAS

Pszczyński Alarm Smogowy

Pszczyński Alarm Smogowy Nie Dokarmiaj Smoga to inicjatywa obywatelska podjęta przez mieszkańców gminy Pszczyna. Wiemy, że razem możemy wygrać ze smogiem!

PAS

Niepołomicki Alarm Smogowy

Niepołomicki Alarm Smogowy to nieformalna grupa zrzeszająca mieszkańców i lokalne organizacje, której celem jest jak najszybsza poprawa jakości powietrza w gminie Niepołomice. Prowadzimy działania informacyjne, edukacyjne, spotykamy się z mieszkańcami oraz lokalnymi politykami. Monitorujemy pracę urzędników odpowiedzialnych za walkę ze smogiem. Szukamy rozwiązań,...

PAS

Czernichowski Alarm Smogowy

Jesteśmy mieszkańcami gminy Czernichów, działającymi w trosce o poprawę jakości powietrza. Jest dużo do zrobienia i dlatego nie zostawiamy tego dziełu przypadku, lecz świadomie angażujemy się na rzecz pozytywnej zmiany warunków do życia. 
Wiemy czym oddychamy i chcemy oddychać na zdrowie...

PAS

Krzeszowicki Alarm Smogowy

Grupa mieszkańców wspierająca inicjatywy na rzecz poprawy jakości powietrza w Krzeszowicach i okolicznych miejscowościach.

PAS

Częstochowski Alarm Smogowy

Też czujesz, że Częstochowa się dusi? Polub stronę i dołącz do nas! Działamy od 2017 roku na rzecz poprawy jakości powietrza w Częstochowie i regionie #CzestoSMOGOWA, obecnie jako fundacja "Częstochowski Alarm Smogowy" realizujemy takie projekty jak #CzASdlaprzedszkoli .Promujemy również zasady gospodarki o obiegu zamkniętym i walczymy z jednorazowym plastikiem...

PAS

Sieradzki Alarm Smogowy

Jesteśmy inicjatywą oddolną Sieradzan zatroskanych jakością powietrza w Sieradzu. Walcząc ze smogiem chcemy poprawy jakości życia w naszym mieście.

PAS

Bydgoski Alarm Smogowy

Inicjatywa społeczna, walcząca o czyste powietrze dla Bydgoszczy, powstała w 2018 roku. Domagamy się podjęcia konkretnych działań antysmogowych od lokalnych władz, informujemy o skutkach zdrowotnych smogu i budujemy świadomość mieszkańców.

PAS

Podkowa Bez Smogu

Społeczna inicjatywa działająca na rzecz czystego powietrza w Podkowie Leśnej i w miejscowościach sąsiadujących. Zrzesza osoby walczące o czyste powietrze w Podkowie Leśnej, Owczarni i Żółwinie.

PAS

Alarm Smogowy Brzeszcze

Alarm Smogowy Brzeszcze to inicjatywa mieszkańców gminy Brzeszcze. W 2017 roku odnotowano na naszym terenie najwyższy wskaźnik rakotwórczego benzo(a)pirenu w powietrzu w całej Europie. Działamy na rzecz poprawy jakości powietrza oraz uświadamiania mieszkańców i władz lokalnych jakim problemem jest smog.

PAS

Alarm Smogowy Zielonki

Jesteśmy grupą mieszkańców, którym zależy na czystym powietrzu w Zielonkach i okolicy. Naszym celem jest edukowanie społeczeństwa w tematyce smogu oraz doprowadzenie do jak najszybszej poprawy jakości powietrza w gminie i regionie.

PAS

Porajski Alarm Smogowy

Porajski Alarm Smogowy to inicjatywa społeczna mająca na celu poprawę jakości powietrza na terenie Gminy Poraj. Poprzez zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia powietrza, edukację lokalnej społeczności oraz współpracę z władzami samorządowymi chcemy doprowadzić do wyeliminowania problemu smogu!

PAS

Krakowski Alarm Smogowy

to ruch społeczny, który powstał w odpowiedzi zanieczyszczenie powietrza w Krakowie. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć akcje budowania świadomości wśród mieszkańców.

...
PAS

Podhalański Alarm Smogowy

jest inicjatywą Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć realizowaną we współpracy z grupą aktywistów z Podhala. Podhalański Alarm Smogowy rozpoczął swoją działalność w 2014 roku. 

PAS

Katowicki Alarm Smogowy

to ruch społeczny, który powstał przy Fundacji Napraw Sobie Miasto w Katowicach, a teraz już jako stowarzyszenie BoMiasto realizuje kampanię społeczną #czystepowietrze w Katowicach.

 

PAS

Zabrzański Alarm Smogowy

to inicjatywa zrzeszająca mieszkańców Zabrza zaniepokojonych stanem powietrza na Śląsku. Jesteśmy gotowi do współpracy ze wszystkimi środowiskami dostrzegającymi ten problem. Razem możemy więcej!

PAS

Rabczański Alarm Smogowy

to organizacja społeczna, zrzeszająca mieszkańców Rabki - Zdrój i okolicznych miejscowości. Naszym celem jest zwiększanie wrażliwości społecznej zanieczyszczenie powietrza, wspieranie władz miasta, gminy i powiatu w walce ze smogiem, a także edukacja ekologiczna.

PAS

Zagłębiowski Alarm Smogowy

Społeczna inicjatywa działająca na rzecz czystego powietrza w regionie Zagłębia Dąbrowskiego. Zrzesza osoby walczące o czyste powietrze w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Czeladzi.

PAS

Rybnicki Alarm Smogowy

Stowarzyszenie powstało w czerwcu 2014 roku w odpowiedzi na bierność władz w zakresie poprawy jakości powietrza w Rybniku oraz w województwie śląskim. Podejmujemy głównie działania prawne zmierzające do zmuszenia własciwych organów do skutecznej walki ze spalaniem...

PAS

Poznański Alarm Smogowy

Poznański Alarm Smogowy tworzą głównie osoby związane z ruchami miejskimi tj. śródmiejskimi radami osiedli oraz sektorem NGO.
 
PAS

Raciborski Alarm Smogowy

to społeczna inicjatywa, której celem jest poprawa jakości powietrza w Powiecie Raciborskim. Raciborski Alarm Smogowy powstał przy wsparciu Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego Nasze Miasto.

PAS

Kalwaryjski Alarm Smogowy

jest ponadpartyjną inicjatywą społeczną mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic. Celem Kalwaryjskiego Alarmu Smogowego jest poprawa jakości powietrza do stanu nie zagrażającego zdrowiu i życiu.

PAS

Warszawa Bez Smogu

Warszawa Bez Smogu została założona przez mieszkańców, którzy nie godzą się na obecny zły stan powietrza w stolicy i podejmują różnego typu działania, aby to zmienić.

PAS

Pleszewski Alarm Smogowy

Pleszewski Alarm Smogowy powstał z inicjatywy mieszkańców i miłośników Pleszewa. Pleszew jest 14 najbardziej zanieczyszczonym miastem Europy, jednocześnie też "zagłębiem" producentów kotłów na węgiel.

PAS

Izabeliński Alarm Smogowy

Izabeliński Alarm Smogowy to grupa aktywistów, którzy działają na rzecz poprawy jakości powietrza w gminie. Dążymy do tego, aby Izabelin był prawdziwie Zielonymi Płucami Warszawy...!  Walcząc o czystsze powietrze edukujemy młodszych i starszych mieszkańców oraz  dopingujemy lokalne władze do kompleksowego działania w tym zakresie.

PAS

Skawiński Alarm Smogowy

Powietrze w Gminie Skawina należy do najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej. Pierwszym problemem jest SMOG tworzony w okresie grzewczym przez "średniowieczne" instalacje grzewcze. Równoważnym problemem jest emisja toksycznych substancji z zakładów przemysłowych trwale negatywnie oddziałujących na środowisko, których mamy w Gminie Skawinie...

PAS

Nowotarski Alarm Smogowy

Jesteśmy mieszkańcami Nowego Targu i okolic. W ramach lokalnej inicjatywy społecznej działamy na rzecz poprawy jakości powietrza na Podhalu.

PAS

Ząbkowicki Alarm Smogowy

Jest społeczną inicjatywą mieszkańców Ziemi Ząbkowickiej, która jest zaniepokojona jakością powietrza w naszym powiecie. Naszym celem jest czyste powietrze dla wszystkich.

PAS

Zabierzowski Alarm Smogowy

Działamy na rzecz poprawy jakości powietrza w gminie Zabierzów i w Polsce poprzez edukację ekologiczną w tym zakresie oraz poprzez zwiększanie wpływu mieszkańców na decyzje dotyczące jakości powietrza.

PAS

Mysłowicki Alarm Smogowy

Jesteśmy grupą mieszkańców którym zależy na czystym powietrzu w mieście i regionie. Wierzymy, że dzięki wspólnej pracy z mieszkańcami, władzami miasta i innymi podobnymi organizacjami uda nam się zbudować świadomość społeczną i doprowadzić do poprawy jakości powietrza.

PAS

Ustroński Alarm Smogowy

Ustroński Alarm Smogowy to grupa mieszkańców Ustronia, którym zależy na czystym, górskim powietrzu. Nasze działania skupiają się na edukacji, informowaniu o problemie oraz współpracy z lokalnymi władzami w celu poprawy jakości powietrza.

PAS

Gierałtowicki Alarm Smogowy

Smog to nie tylko sprawa (wielkich) miast! Dlatego w ramach naszej inicjatywy społeczenej staramy się propagować wiedzę o smogu i zmieniać swiadomość, zarówno o zagrożeniu jakie ze sobą niesie, ale również, że nie jesteśmy bezbronni - razem możemy coś z tym zrobić! Wierzymy we współpracę - zarówno z lokalmymi partnerami, jak i bardziej doświadczonymi alarmami...

PAS

Oświęcimski Alarm Smogowy

Jesteśmy lokalną inicjatywą społeczną mieszkańców Oświęcimia i okolic. Nasz cel? Czyste powietrze dla wszystkich mieszkańców ziemi oświęcimskiej! Oświęcimski Alarm Smogowy (OAS) powstał w styczniu 2018 r. Jesteśmy apolityczną​ koalicją osób i organizacji​, oficjalnie działającą w ramach Polskiego Alarmu Smogowego.

PAS

Wejherowski Alarm Smogowy

Wejherowski Alarm Smogowy to najdynamiczniej rozwijający się alarm smogowy na Pomorzu. Edukujemy, współpracujemy, zgłaszamy trucicieli i wspólnie walczymy o czyste powietrze w naszym mieście. Działamy od stycznia 2018 r. na obszarze powiatu wejherowskiego.

PAS

Chełmecki Alarm Smogowy

Chełmecki Alarm Smogowy to inicjatywa mieszkańców Chełmka zatroskanych o stan jakości powietrza na terenie naszej gminy.

PAS

Wielicki Alarm Smogowy

Wielicki Alarm Smogowy to grupa mieszkańców Wieliczki i okolic, którzy zrzeszyli się w celu podjęcia działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Gminie Wieliczka. WAS rozpoczął swą działalność w grudniu 2017 roku. Razem możemy zwalczyć smog!

PAS

Jaworznicki Alarm Smogowy

Zrzeszamy osoby którym zależy na czystym powietrzu w naszym mieście. Skupiamy się na informowaniu, edukacji oraz zachęcamy do podejmowania działań mających efekt ekologiczny. Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców Jaworzna.

PAS

Lubuski Alarm Smogowy

Inicjatywa społeczna  na rzecz poprawy powietrza. Ma na celu zachęcać wszystkich mieszkańców, władze miasta i inne podobne organizacje do podjęcia działań, które doprowadzą do poprawy jakości powietrza.

PAS

Pszczyński Alarm Smogowy

Pszczyński Alarm Smogowy Nie Dokarmiaj Smoga to inicjatywa obywatelska podjęta przez mieszkańców gminy Pszczyna. Wiemy, że razem możemy wygrać ze smogiem!

PAS

Niepołomicki Alarm Smogowy

Niepołomicki Alarm Smogowy to nieformalna grupa zrzeszająca mieszkańców i lokalne organizacje, której celem jest jak najszybsza poprawa jakości powietrza w gminie Niepołomice. Prowadzimy działania informacyjne, edukacyjne, spotykamy się z mieszkańcami oraz lokalnymi politykami. Monitorujemy pracę urzędników odpowiedzialnych za walkę ze smogiem. Szukamy rozwiązań,...

PAS

Czernichowski Alarm Smogowy

Jesteśmy mieszkańcami gminy Czernichów, działającymi w trosce o poprawę jakości powietrza. Jest dużo do zrobienia i dlatego nie zostawiamy tego dziełu przypadku, lecz świadomie angażujemy się na rzecz pozytywnej zmiany warunków do życia. 
Wiemy czym oddychamy i chcemy oddychać na zdrowie...

PAS

Krzeszowicki Alarm Smogowy

Grupa mieszkańców wspierająca inicjatywy na rzecz poprawy jakości powietrza w Krzeszowicach i okolicznych miejscowościach.

PAS

Częstochowski Alarm Smogowy

Też czujesz, że Częstochowa się dusi? Polub stronę i dołącz do nas! Działamy od 2017 roku na rzecz poprawy jakości powietrza w Częstochowie i regionie #CzestoSMOGOWA, obecnie jako fundacja "Częstochowski Alarm Smogowy" realizujemy takie projekty jak #CzASdlaprzedszkoli .Promujemy również zasady gospodarki o obiegu zamkniętym i walczymy z jednorazowym plastikiem...

PAS

Sieradzki Alarm Smogowy

Jesteśmy inicjatywą oddolną Sieradzan zatroskanych jakością powietrza w Sieradzu. Walcząc ze smogiem chcemy poprawy jakości życia w naszym mieście.

PAS

Bydgoski Alarm Smogowy

Inicjatywa społeczna, walcząca o czyste powietrze dla Bydgoszczy, powstała w 2018 roku. Domagamy się podjęcia konkretnych działań antysmogowych od lokalnych władz, informujemy o skutkach zdrowotnych smogu i budujemy świadomość mieszkańców.

PAS

Podkowa Bez Smogu

Społeczna inicjatywa działająca na rzecz czystego powietrza w Podkowie Leśnej i w miejscowościach sąsiadujących. Zrzesza osoby walczące o czyste powietrze w Podkowie Leśnej, Owczarni i Żółwinie.

PAS

Alarm Smogowy Brzeszcze

Alarm Smogowy Brzeszcze to inicjatywa mieszkańców gminy Brzeszcze. W 2017 roku odnotowano na naszym terenie najwyższy wskaźnik rakotwórczego benzo(a)pirenu w powietrzu w całej Europie. Działamy na rzecz poprawy jakości powietrza oraz uświadamiania mieszkańców i władz lokalnych jakim problemem jest smog.

PAS

Alarm Smogowy Zielonki

Jesteśmy grupą mieszkańców, którym zależy na czystym powietrzu w Zielonkach i okolicy. Naszym celem jest edukowanie społeczeństwa w tematyce smogu oraz doprowadzenie do jak najszybszej poprawy jakości powietrza w gminie i regionie.

PAS

Porajski Alarm Smogowy

Porajski Alarm Smogowy to inicjatywa społeczna mająca na celu poprawę jakości powietrza na terenie Gminy Poraj. Poprzez zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia powietrza, edukację lokalnej społeczności oraz współpracę z władzami samorządowymi chcemy doprowadzić do wyeliminowania problemu smogu!