PAS 18.11.2016

Warsztaty dla uczniów

Katowicki Alarm Smogowy oraz Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum zorganizowali dzisiaj dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Katowicach warsztaty o odnawialnych źródłach energii i czystym powietrzu. Rośnie pokolenie ambasadorów czystego powietrza.

Grupa kilkunastu uczniów miała okazję posłuchać wykładu o negatywnych skutkach smogu, a także o działaniach na rzecz czystego powietrza, które należy podejmować. Następnie dzieci zwiedziły biurowiec pasywny, gdzie miały okazję zobaczyć i poznać zasady działania pompy ciepła oraz ogniwa fotowoltaicznego.

Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę dzieci na stan jakosci powietrza w katowicach, który przedstawia wiele do życzenia. Z powodu smogu umiera przedwcześnie 45 tyś. Polaków, a każdy  nas żyje około 9 miesięcy krócej. Oddychając katowickim powietrzem wdychasz rocznie tyle rakotwórczego benzo[a]pirenu, ile znajduje się w 2580 papierosach, czyli wypalasz dziennie 7 papierosów.

Powietrze to nasze dobro wspólne i każdy z nas powinien włączyć się walkę o jego czystość. 

 

PAS
PAS
PAS
PAS
PAS
PAS
PAS 04.04.2018

Turniej Koszykówki Ulicznej już 13 kwietnia!

Jesteś uczniem/uczennicą i lubisz grać w kosza? Masz już dość smogu? Jeśli tak, to weź udział w turnieju, który odbędzie się 13 kwietnia w godzinach 14 - 16 w Akademii Wychowania...