PAS Facebook PAS Twiter
PAS 28.11.2016

Umowa na realizację kampanii społecznej #ZagłebieBezSmogu podpisana.

Przedstawiciele Zagłębiowskiego Alarmu Smogowego: Aleksandra Rozner, Krzysztof Olszak i Rafał Psik podpisali dziś w Krakowie w siedzibie Krakowskiego Alarmu Smogowego umowę na realizację kampanii społecznej #ZagłebieBezSmogu.

 Głównym celem kampanii będzie podniesienie świadomości wśród społeczności lokalnej na terenie Zagłębia Dąbrowskiego na temat zanieczyszczenia powietrza i rozwiązań służących poprawie jakości powietrza oraz podniesienie poziomu zaangażowania społeczności lokalnej w działania na rzecz poprawy jakości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem niskiej emisji. Kampania realizowana będzie do końca marca 2017 roku.

W jej ramach przedstawiciel Zagłebiowskiego Alarmu Smogowego i zrzeszeni wokół nich wolontariusze przeprowadza min. spotkania i wykłady edukacyjne dla mieszkańców i władz lokalnych, happeningi dotyczące problemu smogu i niskiej emisji w przestrzeni miejskiej, cykl warsztatów edukacyjne dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych. Realizacje kampanii podsumuje w marcu 2017 „ 2-ga Konferencja zagłębiowski okrągły stół dla czystego powietrza” którą działacze ZAS zorganizują w Dąbrowie Górniczej.

PAS
PAS 09.04.2017

Mamy 7 sensorów na rok od Airly.

7 sensorów pyłu zawieszonego trafi na 12 miesięcy do miasta Sosnowiec od firmy Airly. O tym, które miasta otrzymają sensory, zdecydowali mieszkańcy, oddając głosy w...

PAS 28.03.2017

#PolskaOddycha z Airly

W dniu 28.03.2017 roku rusza akcja #PolskaOddycha z Airly. Jej celem jest zbudowanie sieci sensorów monitorujących rzeczywisty  stan jakości powietrza w 3 wybranych w drodze...