PAS Facebook PAS Twiter
PAS 12.02.2017

Kolejny happening w ramach kampanii #ZaglebiebezSmogu.

14 lutego 2017 w godz. 15:00-17:00 w Miejskim Centrum Informacji usytuowanym w CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej będzie można wymienić zużyte baterie na słodki poczęstunek oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska naturalnego i zagrożeń jakie niesie za sobą smog.
 

14 luty, święto zakochanych upłynie w prowadzonym przez Fundację Godne Życie Miejskim Centrum Informacji pod znakiem ekologii. W godzinach od 15:00-17:00 trwać będzie akcja organizowana pod nazwą EKOWALENTYNKI. 
Podczas wydarzenia będzie można wymienić zużyte baterie na lizaczki w kształcie serca. Do dyspozycji mieszkańców miasta będzie ekolog, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące ochrony środowiska naturalnego, w tym kwestii recyklingu i segregacji odpadów. 
Podczas akcji odbędzie się także spotkanie z przedstawicielami Zagłębiowskiego Alarmu Smogowego, którzy w ramach kampanii społecznej#ZaglebieBezSmogu prowadzić będą konsultacje w tematyce smogu i sposobów jego zwalczania. Uczestnikom spotkania rozdawane będą przeciwsmogowe maseczki ochronne. 
Organizatorami akcji są Fundacja Godne Życie , Ziemiaimy Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Zagłębiowski Alarm Smogowy
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i odbywa się bez zapisów. 
Serdecznie zapraszamy

PAS
PAS 09.04.2017

Mamy 7 sensorów na rok od Airly.

7 sensorów pyłu zawieszonego trafi na 12 miesięcy do miasta Sosnowiec od firmy Airly. O tym, które miasta otrzymają sensory, zdecydowali mieszkańcy, oddając głosy w...

PAS 28.03.2017

#PolskaOddycha z Airly

W dniu 28.03.2017 roku rusza akcja #PolskaOddycha z Airly. Jej celem jest zbudowanie sieci sensorów monitorujących rzeczywisty  stan jakości powietrza w 3 wybranych w drodze...